Remi Srbije i Ukrajine, “Orlovima” druga šansa u Ligi nacija

November 17, 2019, 3:58 pm

Fudbalska reprezentacija Srbije nije uspjela da ostvari prvu pobjedu u međusobnim duelima protiv Ukrajine jer je primila gol u sudijskoj nadoknadi i remizirala je 2:2 na kraju kvalifikacija. Ekipa Andreja Ševčenka je kvalifikacije završila bez poraza. Portugalija je slavila u Luksemburgu i došla do drugog mjesta u ovoj grupi.

Srbija je odigrala jedan od boljih mečeva u posljednje vrijeme, ali se povlačenje na kraju meča nije isplatilo pa je primljen gol.

Izabranici Ljubiše Tumbakovića su odmah krenuli silovito ka golu Ukrajine. Nakon pokušaja Tadića, Radonjića i Gudelja, inicijativa se isplatila u 8. minuti. Tadić je šutirao, lopta je pogodila Matvijenka u ruku i sudija je pokazao na penal. Fudbaler Ajaksa je preuzeo odgovornost i pogodio za vođstvo.

FOTO EPA/ANDREJ CUKIC

Nakon toga odlična akcija. Mitrović je dobro šutirao lopta je došla do Tadića čiji udarac je izblokiran.

Ukrajina je krenula ofanzivnije a u 22. minuti Jarmolenko je pogodio stativu. „Orlovi“ su još jednom pokazali da imaju puno problema u defanzivi u 33. minuti. Nekoliko vezanih grešaka kaznio je Jaremčuk koji je ostao sam u petercu i bez problema savladao Rajkovića.

Srbija je opet povela u 56.minuti. Ponovo su u centru pažnje bili Tadić i Mitrović. Igrač Ajaksa je odlično pronašao napadača koji se sjajno snašao i zatresao mrežu.

Foto Tanjug/Darko Vojinović

U nastavku obje reprezentacije su tražile svoju šansu da dođu do još jednog gola a u sudijskoj nadoknadi Besedin je pogodio za 2:2. Rajković je dobro intervenisao ali odbrana nikako nije uspjevala da izbaci loptu i stigla je kazna.

Luksemburg je protiv Portugalije imao nekoliko šansi koje nije realizovao Žerson, a gosti su to kaznili u 39.minuti. Bernardo Silva poslao je odličnu loptu ka Fernandešu, a ovaj je savladao golmana Luksemburga. Gosti su u drugom dijelu prvi udarac u gol uputili u 86.minuti a pogodio je Ronaldo za ovjeru plasmana na Evropsko prvenstvo.