Real “preživio” prvi meč u Areni

May 2, 2023, 8:34 pm

Košarkaši Partizana nisu iskoristili prvu meč loptu za plasman na Fajnal for nakon što su večeras u prepunoj Areni poraženi od Real Madrida u trećoj utakmici četvrtfinala Evrolige.

Kraljevski klub je slavio sa 82:80 i tako smanjio rezultat u seriji na 1-2, a četvrta utakmica igra se za dva dana ponovo u Beogradu.  Imao je Partizan plus 15 u prvoj četvrtini, ali to je bilo nedovoljno da počiste Real u ovoj seriji.

Partizan, koji je podsjetimo večeras igrao bez Kevina Pantera i Matijasa Lesora je fenomenalno otvorio meč, te nakon dva i po minuta igre imao 12:0. U tim trenucima gostujući igrači su bili pogubljeni i nisu znači šta ih je snašlo u grotlu krcate „Štrak Arene“. Ipak, Real se polako vraćao u meč, te je veoma brzo stigao na minus 4 (9:13), no crno-bijeli su imali ekspresan odgovor, te sa trojakama Danila Anđušića i Alena Smailagića ponovo vratio na dvocifrenu prednost (21:11). Prednost je samo rasla, pa su domaći imali velikih 28:13 u osmoj minuti, a prva dionica je završena rezultatom 32:19.

U nastavku su gosti pokazali da se neće tako lako predati. Zaigrali su mnogo bolje, te su u 17. minuti prošli na minus 4 (37:41), a na odmor se otišlo pri rezultatu 48:45. U prvom dijelu nezaustavljiv je bio Valter Edi Tavares koji je imao 16 poena. Kod domaći je Smailagić imao 11, a Madar 10 poena.

Real je prvi put poveo u 24. minuti kada je Mario Hezonja pogodio trojku za 54:53. Partizan je u tim trenucima imao dosta problema u napadu, a u posljednjih 10 minuta se ušlo pri rezultati 66:63 za Real. U posljednjoj dionici grčevita borba za svaki poen. Poveo je real 68:63, no poenima Dantea Egzuma domaći su poravnali na 68:68. U posljednjih pet minuta se ušlo pri neriješenom rezultatu (72:72). U finišu prava drama. Džejms Naneli je trojkom izazvao ekstazu na tribinama pogodivši za 77:75 tri minute do kraja. U posljednji minut se ulazi pri rezultatu 77:77. Potom je Vilijams Gos pogodio trojku 24 sekunde do kraja. Naneli je promašio trojku i onda je Real sa penala osigurao četvrtu utakmicu.

Tavares je bio najefikasniji sa 22 poena, dok je Vilijams Gos takođe dodao 22. Kod Partizana Smajlagić je ubacio 15, koliko je i Zek Ledej, a Naneli 13. Četvrta utakmica igra se u četvrtak u Beogradu.