Real Madrid razbio Sosijedad

March 6, 2022, 8:36 am

Fudbaleri Real Madrida pobijedili su Real Sociedad rezultatom 4:1 u 27. kolu španske La Lige i dodatno su se učvrstili kao lideri na tabeli.

Ipak, susret nije počeo dobro za Kraljeve, s obzirom da je baskijski tim poveo već u 10. minuti golom Oyarzabala iz jedanaesterca. Uslijedili su potom napadi Kraljeva, koji su urodili plodom tek u finišu poluvremena.

Prvo je sjajnim golom s 25 metara Camavinga izjednačio na 1:1 u 40. minuti, a onda je pravo remek djelo izveo Luka Modrić samo tri minute kasnije.

Sjajni hrvatski veznjak je primio jednu loptu, lijepo se oslobodio čuvara, a onda je rezantnim udarcem s vrha kaznenog prostora pogodio za 2:1.

Trijumf Kraljevskog kluba u nastavku su ovjerili Benzema golom iz penala u 76. minuti, te Asensio 180 sekundi kasnije za konačnih 4:1.

Real Madrid u narednom kolu gostuje Mallorci, a Sociedad će dočekati Alaves.