Preokret Partizana za plej-of i Evropu!

August 6, 2015, 7:30 am

Partizan je na domaćem terenu savladao rumunski tim sa 4:2, iako je na poluvremenu imao gol zaostatka.

U prvom meču u Bukureštu ‘crno-beli’ su nadigrali Rumune, ali su remizirali 1:1, a sada su igranje u Evropi potvrdili velikim trijumfom nad Steauom.

Šampion Srbije napravio je još jedan veliki uspeh i sledeće sezone će svakako igrati u Evropi. Plasmanom u plej-of kvalifikacija za Ligu šampiona došli su do prilike da igraju u najelitnijem takmičenje na starom kontinentu.

Ukoliko u tome ne uspeju zagarantovan im je nastup u Ligi Evrope i više od pet miliona evra koje takav rezultat donosi.

Duel pred oko 30.000 ljudi na stadionu u Humskoj počeo je savršeno po domaći tim jer je Babović u osmom minutu iskoristio grešku Papa i doneo prednost Partizanu. Međutim, Steaua se oslobodila i do poluvremena uspela da preokrene preko Munirua i Hamruna.

Ključni trenutak meča desio se u 47. minutu kada je Darko Brašanac iznudio penal i crveni karton Varele, iako se činilo da je faul bio van kaznenog prostora. Valeri Božinov nije realizovao penal, pogodio je stativu, ali do izjednačenja došlo posle sat vremena igre. Marko Jevtović postigao je prvenac u crno-belom dresu uz mnogo sreće jer je njegov udarac Pap skrenuo u svoju mrežu.

Devet minuta kasnije viđen je najlepši momenat meča, kada je Andrija Živković majstorijom izbacio protivnika, a onda pogodio mrežu gostiju. Konačnih 4:2 postavio je Nikola Trujić u nadoknadi vremena.

Potencijalni protivnici Partizana na sutrašnjem žrebu biće Bazel, Seltik, APOEL, BATE Borisov i Dinamo Zagreb.

Partizan – Steaua 4:2

(Babović 8, Jevtović 60, Živković 69, Trujić 90+1 – Muniru 11, Hamrun 32)

Partizan: Ž. Živković, Vulićević, Balažic, Fabrisio, Petrović, Jevtović, Brašanac, Babović (od 90' Trujić), A. Živković, Oumaru, Božinov (od 60' Ilić)

Steaua: Kožokaru, Alsenat, Varela, Pap, Toška, Breveld (od 72' Tudorie), Muniru, Čipčiju (od 51' Giljerme), Hamrun (od 70' Janku), Popa, Tade