Potop Juventusa

March 17, 2022, 6:22 am

Fudbaleri Juventusa eliminisani su u osmini finala Lige šampiona, pošto je od njih bio bolji španski Viljareal (3:0).

Nakon 1:1 u prvom meču, izabranici Unaija Emerija su slavili u revanšu u Torinu, zahvaljujući golovima Đerara Morena u 78. iz penala, Pau Toresa u 85, odnosno Danžume u 92. minutu, koji je baš kao i Moreno, pogodio iz jedanaesterca.

Juventus je tako i treću godinu zaredom ispao iz elite u prvoj rundi nokaut faze. Isto im se desilo prošle protiv Porta, odnosno pretprošle sezone protiv Liona.

Italijanski velikan je bio bolji tim na terenu, naročito u prvom poluvremenu, ali su gosti uspevali da umrtve igru i sačekaju svoju šansu.

Najopasniji po gol Heronima Ruljija bio je naš Dušan Vlahović, koji je tri puta pretio u prvih 45 minuta.

Najpre u 20. minutu kada je okušao udarac sa dvadesetak metara posle polukontre, da bi dva minuta kasnije bio najbliži pogotku.

Sačekao je centaršut po zemlji od De Šilja sa leve strane, a onda iz tako teške situacije zahvatio loptu i pogodio prečku.

Treću šansu Dušan je imao u 35. minutu, kada je posle kornera i skoka De Lihta, lopta na drugoj stativi došla do njega, on je trznuo glavom, ali mu je sjajni Rulji uleteo u šut.

Tokom drugog poluvremena, Juve je kružio, pokušavao da stigne do prave prilike, međutim, one su izostale.

Kazna za promašaje iz prvog dela stigla je u 78. minutu, kada je Rugani srušio Kokelana, a najstrožu kaznu sigurno u gol pretvorio rezervista Đerar Moreno.

Pobedu gostiju najavio je Pau Tores u 85. minutu, kada je posle kornera samo postavio nogu i savladao Ščensnog, da bi tačku na susret stavio Danžuma, golom iz jedanaesterca u drugom minutu nadoknade.