Porto šokirao Juventus, Haland “sasekao“ nade Sevilje!

February 17, 2021, 10:07 pm

Večeras je nastavljen spektakl pod nazivom Liga šampiona. Ponovo smo gledali sjajne mečeve u osmini finala najelitnijeg fudbalskog takmičenja u Evropi. Ovoga puta, ekipa Porta je priredila veliko iznenađenje pobedom nad Juventusom rezultatom 2:1, dok je Borusija Dortmund na krilima Erlinga Halanda trijumfovala nad Seviljom u Španiji rezultatom 3:2!

U grupnoj fazi Porto je bez veće muke zauzeo drugu poziciju iza Mančester sitija u grupi C, dok je Juventus u poslednjem kolu Barseloni preoteo već viđenu prvu poziciju u grupi G.

Porto je imao početak iz snova. Velike greške napravili su štoper Bentakur i golman Ščesni, a lošu povratnu loptu iskoristio je Taremi koji je sa nekoliko metara sjajnim uklizavanjem doneo svom timu vođstvo već u 61. minutu meča. Neverovatno je da ekipa koju predvodi Kristijano Ronaldo nije uputila udarac ka golu Porta punih 45. minuta. Takođe, da zlo bude veće, jedan od najboljih i najiskusnijih štopera Kjelini se povredio u 30. minutu i morao je van igre. Na poluvreme se otišlo minimalnom prednošću Portugalaca.

Međutim, već u prvom napadu, baš kao i u prvom delu utakmice Porto je vrlo brzo stigao i do drugog gola. Ovoga puta Marega je bio strelac posle odlične akcije svog tima, a Ronaldo i saigrači nisu mogli da veruju šta im se dešava. Treba napomenuti i da je srpski fudbaleri Marko Grujić ušao u igru umesto strelca drugog gola u 66. minutu i pružio je i više nego dobru partiju. Juventus se u 84. minutu vratio u život preko Kjeze koji je tim pogotkom dao nadu svom timu. Ipak do kraja je Porto ostao na nogama i pobedio rezultatom 2:1.

Utakmica između Sevilje i Borusije počela je sjajno za špansku ekipu. Već u osmom minutu Suso je šutirao posle odličnog driblinga snažno šutirao, lopta je zakačila nespretnog Humelsa i savladala nemoćnog Hica. Borusija se vrlo brzo vratila golom koji je postigao Dahud, i to na sjajan način. Zategao je praćku sa 18 metara i pogodio mrežu Sevilje. Međutim, kada su svi mislili da će Sevilja imati odgovor na scenu je stupio – Erling Haland. Sjajni golgeter je sa dva gola potpuno okrenu utakmicu i doneo svojoj ekipi mir na poluvremenu.

Nastavila je Borusija da igra sjajan fudbal i u drugom delu, a Haland je na velike muke stavljao golmana Bona. Međutim, u finišu meča Sevilja je smanjila rezultat preko De Jonga i dala nadu navijačima, koji nisu bili na tribinama na možda može do izjednačenja. Međutim, Milioneri su izdržali do kraja i ostvarili novu pobedu u Ligi šampiona.

Porto – Juventus (2:1); Sevilja – Borusija (2:3)