Porazi vodećih timova Istoka i Zapada, Bjelica i Pokuševski po 10 poena

December 19, 2021, 2:25 pm

Situacija sa koronavirusom u NBA ligi sve je ozbiljnija, brojni igrači trenutno se nalaze u kovid protokolu zbog pozitivnih testova ili kontakta sa zaraženima, što umnogome utiče na rezultate. Tokom noći poraze su doživeli vodeći timovi u obe konferencije – Golden Stejt voriorsi i Bruklin netsi, a na terenu su bili i srpski internacionalci Nemanja Bjelica i Aleksej Pokuševski. Zanimljivo je da su obojica završila svoje utakmice sa istim učinkom od 10 poena.

Golden Stejt, koji je kao pre nekoliko sezona vlada Zapadom, zaustavljen je u Torontu i to veoma ubedljivo, rezultatom 119:100.

Bjelica dobar uprkos porazu Golden Stejta

“Ratnici” su igrali bez prvih zvezda Stefena Karija i Drejmonda Grina, što je domaćin u potpunosti iskoristio i već u prve dve četvrtine rešio pitanje pobednika.

Bjelica je za goste odigrao  nešto više od 25 minuta i za to vreme postigao 10 poena (4/8 iz igre, 1/2 za tri), uz po tri skoka i asistencije.

Najbolji u poraženom sastavu bio je Kuminga sa 26 poena, a sledeći na listi strelaca bio je Li sa 14.

“Ratnici” bez najvećih zvezda pali u Torontu

Na drugoj strani, Reptorse je do trijumfa vodio Vanvlit, kojem je malo nedostajalo da kompletira tripl-dabl (27 poena, sedam skokova i 12 asistencija), a 21 poen dodao je Barns.

Ekipa Stiva Kera je ovim neuspehom pala na drugo mesto Zapadne konferencije i ima skor 24-6, dok Toronto drži deseto mesto Istoka sa 14 pobeda i 15 poraza.

Lider Istočne obale, ekipa Bruklina, pala je protiv Orlanda (100:93), najviše zbog činjenice da su u kovid protokolu Kevin Durent, Džejms Harden i Kajri Irving, za kojeg je potvrđeno da je trebalo da bude vraćen u sastav.

Bruklin nemoćan bez Durenta, Hardena i Irvinga

U najdramatičnijem susretu u noći između subote i nedelje, Oklahoma je pobedila Los Anđeles kliperse 104:103.

Tander je imao vođstvo tokom većeg dela utakmice, Klipersi se vratili u finišu, ali im je presudio Šaj Gildžus-Aleksander trojkom uz zvuk sirene, kojom je doneo veliko slavlje domaćinu.

Pokuševski imao više poena nego minuta na parketu

Kanađanin je bio drugi poenter svog tima sa 18 poena, dok je najbolji pojedinac susreta bio njegov sunarodnik Dort sa 29. Odličnu partiju pružio je i naš Aleksej Pokuševski jer je za devet minuta ubacio 10 poena (4/6 iz igre, 1/2 trojke) i uhvatio pet lopti.

Kavaj Lenard je kod gostiju zabeležio 27 poena i 7 skokova, ali nije mogao više bez pomoći Pola Džordža.

Klipersi su uprkos neuspehu ostali peti na Zapadu sa učinkom 16-14, dok je Tander ubedljivo poslednji sa jednocifrenim brojem pobeda (9-19).