Počeo teniski čelendžer u Banjaluci

September 15, 2015, 7:24 am

Na terenima teniskog kluba Mladost ljubitelji tenisa danas su uživali u mečevima prvog kola čelendžer turnira.

Miljenik banjalučke publike koji je za takmičenje dobio pozivnicu organizatora-reprezentativac Srbije – Ilija Bozoljac, svoj nastup na čelendžeru završio je u prvom kolu. Bolji od srpskog tenisera bio osmi noslac turnira Francuz Matijas Burge koji je slavio u dva seta 7:6, 6:3.

Uz Vajld kartu na turnir je došao i italijanski teniser Flavio Ćipola koji se plasirao u drugo kolo.

Ćipola je na startu takmičenja savladao Antonija Sančića iz Hrvatske sa 2:0, po setovima 6:3 i 7:6.

Drugog dana takmičenja na teren će prvi nosilac turnira Španac, Danijel Himeno Traver, kao i najbolji srpski teniser koji će se takmičiti u Banjaluci – Dušan Lajović, 109. na svjetskoj listi.

Nagradni fond turnira je 75 hiljada dolara, a pobjednik će osvojiti 100 ATP bodova.