Pet medalja za AK “Prnjavor”

September 6, 2021, 10:35 am
Sa 15 osvojenih medalja Atletski klub “Prnjavor” ponovo je bio najuspješniji na “Summer run” uličnoj trci u Laktašima.
Od petnaest medalja osvojeno je po pet zlatnih, srebrnih i bronzanih. Od šest kategorija u dječijim trkama naši takmičari su osvojili pet prvih mjesta i zlatnih medalja i pehara. Prva mjesta su osvojili Sofija Šušak na 300m, Neda Radulović i David Mirković na 500m i Milica Živković i Filip Radulović na 800m.
Druga mjesta i srebrne medalje su osvojili: Lidija Kovačević na 300m, Jana Živković na 500m, Jovana Radulović i Mihajlo Ivanović na 800m Katarina Čubrilo u glavnoj seniorskoj trci na 5000m. Treća mjesta i bronzane medalje osvojili su: Anamarija Radulović i Gregor Kašić na 800m i Miloš Klindo u glavnoj seniorskoj trci na 5000m.
Pored Laktaša proteklog vikenda stigle su i dvije bronzane medalje sa pionirskog prvenstva Republike Srpske sa Sokoca. Treća mjesta i bronzane medalje osvojila je naša mlada takmičarka Anamarija Radulović u bacanju kugle i koplja. Narednog vikenda nas očekuje cicibansko prvenstvo Republike Srpske u Banja Luci.