Partizanu derbi, Zvezdi prvo mesto

June 5, 2015, 7:35 am

Obe ekipe završavaju sa skorom 13-1, ali će prvo mesto osvojiti Zvezda jer je prvi derbi dobila sa 16 poena prednosti.

Partizan je sjajno odigrao utakmicu, imao je pet minuta pre kraja i 20 razlike (88:68), ali crveno-beli su u finišu zahvaljujući Vilijamsu i Marjanoviću izborili podnošljiv poraz.

Zvezda će u polufinalu igrati protiv Mega Leksa, dok će Partizan na megdan Metalcu.

Zvezda je igrala bez Jovića, Partizan bez Milosavljevića, a isključen je tokom utakmice Nikola Kalinić. Najbolji kod pobednika bio je Saša Pavlović sa 20 poena i 8 skokova, Tepić je imao 14 poena i 6 asistencija, a Mačavan je uz 18 poena imao 9 skokova i 6 asistencija. U ekipi Zvezde, Marjanović je imao 20 poena i 10 skokova, Vilijams je dodao 13, a Dženkins 11.

Tok meča:

Partizan je odlično počeo, Pavlović i Tepić pogodili su po trojku za startnih 6:0. Marjanović je smanjio sa penala, ali je na drugoj strani Partizan serijom 5-0 naterao Radonjića na tajm-aut (11:2).

Imali su crno-beli i 13:2, Zvezda je uzvratila serijom 5-0, ali je Mačvan novom trojkom doneo 16:7 Partizanu.

Sredinom prve deonice Boban Marjanović je dobio tehničku grešku zbog prigovora, a Partizan je znao to da iskoristi. Crno-beli igrali su mnogo motivisanije, pa su već u sedmom minutu došli do +15 (22:7).

Do kraja prve deonice Partizan je zadržao dvocifrenu prednost, ubacio je čak 30 poena i imao je +11. Zvezda je na startu druge deonice uhvatila priključak, ali je i dalje bila deleko od svoje prepoznatljive igre, pa je Partizan uspevao da čuva prednost.

Pavlović i Mačvan su prednjačili u napadu crno-belih, obojica su već sredinom druge deonice bili dvocifreni. Tako je ostalo i do kraja poluvremena, a Partizan je posle 20 minuta imao +12 (53:41).

Ništa se ni u trećoj deonici nije promenilo. Partizan je igrao sa mnogo više energije i uspevao je da održava dvocifreni plus.

Posle poena odličnog Marinkovića u 26. minutu bilo je +15 (67:52), a Zvezda je uspela da se spusti na minus 10 do kraja treće deonice – 72:62.

U sjajnom ritmu Partizan je nastavio i početkom poslednje četvrtine. Posle sjajnog zakucavanja Milutinova crno-beli su ponovo stekli +15 (80:65), šest minuta pre kraja.

Usledila je prvo peta lična Kaliniću koji se bunio pa je dobio još dve tehničke i isključujuću, a Partizan je uz pet bacanja stekao +20 (88:68).

Zvezda je ipak uspela da odgovori na pravi način zahvaljujući Markusu Vilijamasu koji je prvo ubacio trojku, a potom i asistirao Marjanoviću u dva uzastopna napada – 89:78. Do kraja meča nije bilo neizvesnosti, Zvezda je uspela da izbegne poraz veći od 16 razlike i osvojila je prvo mesto.