Partizan pobijedio Cedevitu i pomogao Zvezdi

March 1, 2016, 9:17 am

Crno-bijeli su predvođeni Amerikancima Džamarom Vilsonom i Kevinom Džonsom dominirali protiv hrvatskog tima savladavši ga osmi put u nizu kod kuće u ligaškom dijelu regionalnog takmičenja.

Srpski tim je sjajno šutirao iz igre (60%) te uz dominaciju u skoku (40-29) stigao do 12. pobjede koja ga je približila plasmanu u Evrokup.

Partizan je petom pobjedom u posljednjih šest kola pomogao najvećem rivalu Crvenoj zvezdi da pobjedom u posljednjem kolu preuzme drugu poziciju i stekne prednost domaćeg terena protiv Cedevite u plej-ofu ABA lige.

Legende kluba iz Humske Vlado Šćepanović, Miloš Vujanić i Predrag Drobnjak su mogli da uživaju u jednoj od najboljih partija crno-bijelih u prethodne dvije sezone.

Partizan je u odigrao jednu od najboljih četvrtina ove sezone, sa više od 70% šuta iz igre i uz raspoložene Amerikance kontrolisao je ritam meča od prvog minuta te stekao pet poena prednosti protiv evroligaša (29:24).

Drugi period nije donio tečnu igru kao prethodni, ali su crno-bijeli nastavili da dobro pogađaju, održali su visok procenat šuta, Džons je stigao do 17 poena, te uz lošu partiju Bilana koji je promašio nekoliko zicera, stigao do 14 poena prednosti na poluvremenu (48:34).

Poluvrijeme nije razmrdalo goste, naprotiv, počeli su da igraju na amaterskom nivou, promašajima su dodali i bacanje lopti u aut, što crno-bijeli surovo kažnjavaju te predvođeni Vilsonom i Džonsom ekspresno stižu do 20 poena prednosti, koja je dodatno rasla (60:36), dok Zagrepčani sa osam poena u posljednja dva minuta nisu koliko-toliko smanjili zaostatak (64:46).

Posljednja četvrtina je predstavljala samo formalnost, ali crno-bijeli nisu popustili gostima, Vilson i Džons su usporili, ali se raspucao Murić koji je počastio “grobare” sa nekoliko snažnih zakucavanja za konačnih 82:61.