Partizan dva puta vodio, ali na kraju poražen na Marakani!

April 20, 2024, 6:34 pm

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su Partizan rezultatom 3:2 u 173. večitom derbiju.

Zvezda je prva na tabeli sa 80 bodova, čak deset više od Partizana koji ima 70 i blizu je sedme uzastopne titule.

Partizan je poveo golom Baždara u 11. minutu, nakon sjajne akcije po desnoj strani.

Zvezda je izjednačila golom Kange sa penala u 15. minutu, nakon greške odbrane Partizana.

Obe ekipe su ušle otvoreno u meč i šanse su smenjivale na obe strane.

Baždarev šut sjajno je odbranio Glazer.

Goh je pogodio stativu.

Sa druge strane Bukari je pravio najviše problema crno-belima.

Imao je dva sjajna prodora i slaloma kroz odbranu Partizana, ali je oba puta bio zamalo neprecizan

Bukari je u nadoknadi prvog poluvremena imao veliku prilku, izbio je sam ispred Krunića,ali golman Partizana brani njegov šut.

Slična priča i u nastavku.

Partizan je ponovo došao u vođstvo evrogolom Severine u 56. minutu.

Katai je postigao izjednačujući gol glavom u 69.minutu ali je nakon VAR intervencije poništen.

Crveno-beli su imali veliku inicijativu ređale su se šanse,ali Krunić je sjajno zaustavio udarce Kataija i Šerifa.

Potom je u 85. minutu sjajno zaustavio šut Hvanga.

Ali onda potpuni preokret u samom finišu.

Šerif u 90. minutu i Katai sa penala u šestom minutu nadoknade donose Zvezdi veliku pobedu.

Utakmica je produžena čak 20 minuta zbog silnih prekida i VAR provera.

Kurir; Foto: Starsport