Panatinaikos ide dalje, lako do pobjede protiv Budućnosti

April 5, 2019, 7:30 am

Košarkaši Panatinaikosa igraće u plej-ofu Evrolige pošto su pred svojim navijačima pobijedili Budućnost iz Podgorice rezultatom 87:67.

Tako je tim iz Atine upisao 16. pobjedu koja im donosi trenutno šestu poziciju, dok je tim Budućnosti nastavio seriju loših rezultata u elitnom takmičenju.

Očekivalo se da će favorizovani Grci upisati rutinsku pobjedu, što se na kraju i dogodilo, a treba reći da su već na poluvremenu imali osjetunu prednost od 49:36.

Budućnost je uspjela da dobije treću četvrtinu sa 20:17, ali je opet pala u posljednjih deset minuta i Panatinaikos je meč završio sa 20 poena razlike.

U pobjedničkoj ekipi Nik Kalates je imao tripl-dabl učinak od 11 poena, 11 skokova i čak 18 asistencija. Džejms Gist je bio najefikasniji sa 23 poena, šest skokova i dvije asistencije, Dešon Tomas je postigao 17, a Joanis Papapetru 12 poena.

U timu Budućnosti Goga Bitadze je postigao 16 poena, osam skokova i dvije asistencije, Noris Kol je upisao 14, a Nemanja Gordić i Erl Klark po deset poena.