Ovo su aplikacije koje najveći broj korisnika želi da izbriše sa telefona

March 9, 2023, 8:10 pm

Današnji pametni telefoni prepuni su različitih aplikacija i korisnici se povremeno odlučuju na čišćenje svojih uređaja kako bi napravili malo reda na njima, ali i kako bi se riješili nekih aplikacija koje ili ne koriste ili negativno djeluju na njih zato što na njima provode previše vremena i slično.

Odgovor na pitanje koje aplikacije najviše korisnika želi da izbriše sa svojih telefona dali su stručnjaci za sajber sigurnost sa stranice VPNOverview.

Njihovo istraživanje je zasnovano na guglanju, odnosno pretragama pojmova o brisanju aplikacija s telefona, pri čemu je potrebno naglasiti da se rezultati odnose samo na SAD.

A ti rezultati su zanimljivi. Naime, aplikacija koju najviše korisnika želi da izbriše sa telefona jeste i jedna od najpopularnijih – Instagram. Tokom šest mjeseci koliko su praćena pretraživanja, zabilježeno je oko 900 hiljada pretraga “kako izbrisati” ili “kako deaktivirati” tu mrežu.

Loša vijest za Marka Zakerberga jeste da je i druga aplikacija na ovom spisku također Metina i u pitanju je Facebook – brisanje “Fejsa” s telefona pretraživalo je više od 385 hiljada osoba.

Na ovoj listi nalazi se i Twitter. Nakon Maskovog preuzimanja kompanije mnogo se pisalo o tome kako brojni korisnici razmišljaju o gašenju naloga na toj mreži i okreću se alternativama. Podaci VPNOverviewa pokazuju da je tokom poslednjih šest meseci oko 92 hiljade korisnika pretraživalo pojmove u vezi sa brisanjem Twittera.

Na petom mestu, s nešto manje od 25 hiljada pretraga, nalazi se Telegram.

Kao jedan od razloga zašto se Metine aplikacije nalaze na prva dva mesta, prema CNBC-u, navodi se to što se radi o aplikacijama koje se već nalaze na većini telefona. Instagram je prošle godine zauzeo drugo mjesto po globalnom broju preuzimanja sa skoro 550 miliona, dok je ispred Metine mreže bio TikTok sa 672 miliona.

Pored toga, poslednja istraživanja ukazala su na povećano nepovjerenje korisnika prema popularnim društvenim mrežama zbog širenja dezinformacija, zlostavljanja, phishinga, problema s privatnosti i drugo.

(Srpskainfo – FOTO: GORAN ŠURLAN/RAS SRBIJA)

 

Komentariši

Vaša email adresa neće biti objavljivana. Neophodna polja su označena sa *