Osaka u tri seta savladala Kvitovu i obezbjedila prvo mjesto na WTA listi

January 26, 2019, 11:42 am

Japanska teniserka Naomi Osaka osvojila je Australijan open nakon što je danas u finalu savladala Petru Kvitovu rezultatom 2:1 (7:6, 5:7, 6:4) nakon dva i po sata igre.

Za četvrtu teniserku svijeta ovo je druga Grend slem titula, nakon što je prošle godine osvojila otvoreno prvenstvo u Njujorku. Ovom pobjedom obezbjedila je prvo mjesto na WTA listi od ponedjeljka.

Kvitova, inače šesta igračica svijeta tako nije uspjela doći do svoje treće titule na Grend slemu, nakon što je 2011. i 2014. godine osvajala Vimbldon.

U prvom setu smo gledali izjednačenu igru obje teniserke, a pobjednik je riješen tek u taj brejku, gdje je više znanja, ali i sreće imala teniserka iz Japana, koja za 53 minute je povela 1:0.

U drugom setu Osaka je sjajno, napravila dva brejka i propustila čak 4 meč lopte u osmom gejmu pri vodstvu od 5:3.

Međutim, teniserka iz Češke pravi brejk i izjednačava na 1:1 u setovima.

U trećem odlučujućem setu Osaka je smogla snage, a za pobjedu u meču trebao joj je samo jedan brejk, koji je napravila u trećem gemu, za konačnih 6:4.