Orlandu nedovoljan sjajni Vučević, poraz šampiona u pripremnom meču

October 9, 2018, 6:50 am

U noći između ponedeljka i utorka odigrano je šest mečeva u sklopu priprema za novu NBA sezonu, a najveće iznenađenje je poraz aktuelnog šampiona.

Golden Stejt, koji je pre nekoliko dana potvrdio da spreman dočekuje nove izazove, naišao je na prve probleme i poražen je od Finiks Sansa sa 117:109.

Voriorsi nisu previše forsirali dok su, Sansi sa druge strane odigrali veoma dobro i od prve četvrtine imali prednost.

Uspeli su da je sačuvaju najviše zahvaljujući Rajanu Andersonu u Deandreu Ejtonu, koji su postigli po 18 poena, jedan više od Trevora Arize.

U ekipi Stiva Kera jedini raspoloženi bio je Stef Kari sa 23 poena, dok je samo 12, uz 5 skokova, imao Kevin Durent.

Prošlogodišnji finalista Klivlend, sada bez Lebrona Džejmsa, izgubio je od Indijane sa 111:102.

Pejsersi su otpor rivala slomili u prvom poluvremenu, a najbolji u njihovim redovima bio je Viktor Oladipo sa 23 poena i 6 uhvaćenih lopti.

Pratili su ga Domantas Sabonis sa 16 i Tajrik Evans sa 14 poena. Bojan Bogdanović odigrao je 26 minuta i postigao šest poena uz dva skoka.

Kod Kavsa se istakao Kajl Korver sa 17 poena.

Jedna od najneizvesnijih utakmica ove noći odigrana je u Majamiju gde je domaći Hit savladao Orlando Medžik – 90:89.

Gosti su gubili 10 poena razlike na poluvremenu, u finišu uspeli da stignu, ali nisu imali snage za potpun preokret. Nije im bila dovoljna ni sjajna partija Nikole Vučevića koji je upisao dabl-dabl (22 poena i 14 skokova), uz 3 asistencije i po jednu rampu i ukradenu loptu.

Veoma raspoložen je kod rivala bio Goran Dragić sa 16 poena, 6 skokova i 5 asistencija, dok je najefikasniji bio Rodni Mekgruder sa 19.

Pobede su još ostvarili Šarlot Hornetsi, Bruklin Netsi i Vašington Vizardsi…