Odbor za pomoć KiM uručiće Plaketu Odbora gradu Trebinju

July 14, 2026, 7:13 am

Predsjednik Odbora za pomoć Kosovu i Metohiji iz Banja Luke Milorad Arlov uručiće Plaketu Odbora gradu Trebinju koju će u gradskoj upravi Trebinje u utorak 14.juča u 13 i 30 časova primiti gradonačelnik Mirko Ćurić.

“Plaketa zahvalnosti gradskoj upravi, osnovnim školama, porodicama i građanima Trebinja koji deceniju ili od 2017.konstantno učestvuju u velikom humanitarnom projektu “Spojimo djecu Kosova i Metohije i Republike Srpske”. Trebinje po mogućnostima učestvuje u drugim humanitarnim akcijama našeg Odbora namjenjenim za Kosovo i Metohiju. Zahvaljujući učešćem u ovome velikom i posebnom projektu zahvalni smo što su nastavili i očuvali prijateljske odnose, posjete i veze sa više srpskih gradova i opština na Kosovu i Metohiji” saopštili su iz Odbora za pomoć KiM.

Grad Trebinje i gradonačelnik Mirko ćurić na predlog Odbora bili su prije nekoliko godina domaćini Ktitorske slave Pećke patrijatšije “Sneti Arsenije Sremeac”.

“Plaketa je samo skroman znak pažnje i zahvalnosti Odbora za pomoć Kosovu i Metohiji prema gradu Trebinju.”

Odbor je ove godine za decenijsko učešće u humanitarnim akcijama i projektima uručio Plakete gradovima: Prijedor, Gradiška, Bijeljina, Ministarstvu prosvjete i kulture Republike Srspke i Upravi za saradnju sa dijaporom i Srbima u regionu MSP Srbije.

Do kraja godine Plakete će uručiti za deset godina učešća u humanitarnom projektu “Spojimo djecu Kosova i Metohije i Republike Srpske” opštinama: Istočno Novo Srajevo, Brod, Šamac i Prnjavor….

Komentariši

Vaša email adresa neće biti objavljivana. Neophodna polja su označena sa *