Odbojkaši Srbije bolji od Portugala: Borba trajala pet setova

June 16, 2019, 2:37 pm

Muša seniorska reprezentacija Srbije pobijedila je Portugal rezultatom 3:2 (21:25, 25:15, 25:22,30:32, 15:9 )  u utakmici dugog kola, trećeg vikenda Lige Nacija. Za “orlove” je ovo bila četvrta uzastopna pobjeda u takmičenju

Odigrala je reprezentacija Srbije još jedan odličan meč, a izabranici selektora NIkole Grbića samo su u prvom setu imali pad  što su Portugalci iskoristili i ovaj dio riješili u svoju korist. Međutim, već u narednom setu Srbija je podigla nivo igre i došla do ubljedljive pobjede u drugom setu sa čak deset poena viška. Izabranici Nikole Grbića u trećem setu domaćem timu prepustili su 22 poena, a treći set bio je i najnezvjesniji. Ušlo se u borbu na razliku, a Portugal je nošen ogromnom podrškom domaće publike izborio peti set, međutim, u odlučujućoj igri izabranici Nikole Grbia bili su bolji i došli do zasluženog trijumfa.

Reprezentacija Srbije svoj poslednji meč, trećeg vikenda Lige nacija igra sutra protiv Kine, od 16 časova po našem vremenu.

Za reprezentaciju Srbije ovo je bila četvrta pobjeda u Ligi nacija.