Od 1. juna svakodnevni protesti radnika “Nove željezare Zenica”

May 28, 2026, 3:30 pm

Glavni odbor Sindikata “Nove željezare Zenica” najavio je svakodnevne proteste od 1. juna zbog neisplaćivanja otpremnine penzionisanim radnicima, kao i regresa.

Predsjednik Sindikata Rašid Fetić rekao je na konferenciji za novinare da je 80 radnika penzionisano, ali da još nisu dobili otpremnine, te da nije isplaćen regres za zaposlene koji je dogovoren kolektivnim ugovorom.

Sindikat zahtijeva hitno zasjedanje Parlamenata Federacije BiH, te usvajanje zakona o postupku uvođenja vanredne uprave.

Fetić je naglasio da bi tada bio imenovan novi upravnik koji bi imao zadatak da sredi stvari i da se krene u intenzivnu proizvodnju.

RTRS (Foto: arhiva)

Komentariši

Vaša email adresa neće biti objavljivana. Neophodna polja su označena sa *