Obradović i Partizan razbili Real u srcu Madrida uz tuču na kraju meča

April 28, 2023, 5:13 am

Kada je Partizanova ekspedicija otputovala u Madrid prije nekoliko dana na dvomeč sa domaćim Realom na startu četvrtfinalne serije plej-ofa Evrolige, vjerovatno bi svaki navijač Beograđana bio prezadovoljan jednom pobjedom u ta dva meča, ali ekipa Željka Obradovića je svojim pristalicama priredila dvostruko ljepši užitak!

Poslije drame u prvom meču, pobjedonosne trojke Kevina Pantera u posljednjoj sekundi, Partizan je večeras u Madridu bio još bolji i ubjedljiviji, ali kada je trebalo da ovjeri drugu pobjedu, uslijedila je opšta tuča pri vođstvu Partizana 95:80.

Real je u večerašnji meč oslabljen neigranjem povrijeđenog centra Valtera Tavaresa, uz njega nije bio spreman ni Fabijan Kozer, ali je u isto vrijeme trener Ćus Mateo mogao da računa na oporavljenog Poarijea. Takođe, za razliku od prve utakmice minutažu je imao i legendarni plej Madriđana Serhio Ljulj.

Partizan u svojoj standardnoj postavi je odmah uspio da nametne svoj ritam igre, Panter je već u uvodnim minutima pogodio svoju prvu trojku, a uz poene Madara i Lesora “Crno-bijeli” su stigli do vođstva od 7:0 i već tada je trener Reala Ćus Mateo morao da traži svoj prvi tajm-aut na utakmici.

Ta pauza nije mnogo pomogla domaćima, Partizan je održavao prednost i preko Ledeja stigao do ”plus devet” – 16:7.

Glavnu ulogu u ekipi Partizana zatim preuzima Dante Egzum koji vezuje čak 11 svojih poena, dok na drugoj strani najviše problema odbrani “Crno-bijelih” zadaju Mario Hezonja i Rudi Fernandez.

Trojkom Nanelija Partizan je došao do 13 poena prednosti, bilo je 31:18, a početkom druge četvrtine Hezonja i Rudi Fernandez uspjevaju da tu razliku prepolove. I ne samo to, poslije Nanelijevog promašenog zicera Hezonja novom trojkom smanjuje na 31:28.

Ali, kao što je u prvoj četvrtini Egzum imao ”svojih pet minuta”, tako je u drugoj briljirao Alen Smailagić, vezao je sedam poena i Partizan je ponovo otišao na dvocifrenu razliku – 40:30.

Na ulasku u sam finiš poluvremena Partizan je stigao i do maksimalnih 15 poena razlike, a na poluvrijeme je odnio ”plus 14” – 51:37.

Početak drugog poluvremena obilježio je Matijas Lesor, prvo zakucavanjem, a onda i efektnom ”rampom” na Rodrigezu! Ali, kao da je ova blokada ”naljutila” Madriđane koji su od tog trenutka zaigrali sa mnogo više energije u odbrani, a zakucavanja Poarijea i Muse su im vratila samopouzdanje, što je i publika prepoznala i sve snažnije podržavala domaći tim.

Partizan je bio prilično uzdrman, ređale su se greške i promašaji i Real serijom 9:0, poslije trojke Rudija Fernandeza prilazi na samo pet poena razlike – 53:48!

Morao je Željko Obradović taj nalet domaćina da prekine tajm-autom, poslije kojeg Naneli pogađa trojku na isteku napada za 56:48.

Ta trojka je umirila Madriđane, stabilizovala igru Partizana koji je ponovo preuzeo kontrolu i držao se na desetak poena razlike.

Real je u finišu trećeg kvartala uzvraćao trojkama veoma raspoloženog Rudija Fernandeza, svoju minijaturu u tim trenucima imao je i Gabrijel Dek, ali je posljednjih pola minuta ovog dijela igre Partizan furiozno odigrao – najprije trojka Ledeja, pa odlična odbrana Avramovića i kontra za 76:62 na krraju treće četvrtine!

Dakle, bez obzira na veliki pritisak domaćih, Partizan je u trećoj četvrtini uspio da zadrži razliku koju je imao i na poluvremenu.

Početkom četvrte dionice Partizan četvrtom trojkom Kevina Pantera dolazi do maksimalnih 17 poena prednosti – 79:62. Ćus Mateo je morao da traži tajm-aut, poslije kojeg su pogađali Hezonja i Jabusele, ali Egzum nije dozvolio da se domaći značajnije približe u tim trenucima.

Izdržao je Partizan i taj Realov pokušaj da uhvati priključak, a trojkom Ledeja stiže do nove maksimalne prednosti – 87:69 na šest minuta prije kraja!

I kada je Partizan rutinski privodio meč kraju, uslijedio je težak incident! Panter je nasjeo na Ljuljovu provokaciju, verbalni incident je prerastao u opštu tuču na terenu, gdje je pobjesnjeli Jabusele rvačkim zahvatom bacio na parket Dantea Egzuma i povrijedio ga!

Uslijedilo je višeminutno gledanje snimka, svi su čekali odluke sudija, ali odmah je bilo jasno da će Jabusele biti isključen.

Na kraju je rezultat bio 80:95 za večeras odlični Partizan