Novi uspjeh Prnjavora

November 11, 2019, 7:43 am

U okviru Humanitarne “PETICE” u Gradišci. Članovi Atletskog kluba “Prnjavor” osvojili su četiri nove medalje. U glavnoj seniorskoj trci na 5000m u muškoj konkurenciji naš član Damjan Grumić osvojio je drugo mjesto i iznenadio mnoge seniore iako je zadnja godina stariji pionir.

Nizom dobrih trka Damjan dokazuje da je budućnost atletike u Republici Srpskoj i Bosni i Hercegovini. U ženskoj seniorskoj trci Jovana Ivanković osvojila je pehar za četvrto mjesto u apsolutnoj konkurenciji na 5000m. Dok su naše djevojčice dokazale potpunu dominaciju u dječijoj trci na 1000m.

Titulu i zlatnu medalju osvojila je Jovana Radulović, drugo mjesto i srebrnu medalju osvojila je Milica Živković, a potpunu dominaciju je zaokružila naša članica Anamarija Radulović sa osvojenim trećim mjestom. Pored četiri osvojene medalje odličan nastup i ostalih članova Prnjavora, kao što je Filip Radulović koji je osvojio četvrto mjesto na 1000m. Atletski klub “Prnjavor” je danas pored takmičarskog ispoštovao i humanitarni karakter i uplatio 130km  za humanitarne startne brojeve.