Novak bolji i od Raonića, u polufinalu sa Čilićem

August 18, 2018, 2:04 pm

Novak Đoković je i treći meč na ovogodišnjem turniru u Sinsinatiju dobio nakon tri odigrana seta.

Srpski teniser je pokazao zavidnu fizičku pripremu, pošto je u istom danu dovršio Dimitrova i potom u tri seta bio bolji od veoma nezgodnog Raonića.

Prvi set Đoković je osvojio nakon što je uspeo znatno manje da greši od rivala, koji je imao čak sedam duplih servis grešaka u tom delu igre. Novak je u završnici seta uspeo da veže nekoliko gemova i isti osvoji nakon nešto više od sat vremena tenisa.

Raonić je rano u drugom setu stigao do brejka, koji je uspeo da odbrani do kraja seta. Pokušavao je u nekoliko navrata Novak da vrati brejk, ali je fantastičnim servisima kanadski teniser crnogorskog porekla uspeo da zadrži svoj servis.

I treći set je počeo na isti način, rani brejk Raonića, ali ovoga puta je Novak već u narednom gemu uspeo to da anulira.

Pri vođstvu od 4:3, Đoković stiže do brejka, koji je prelomio meč, da bi ubrzo potom Novak sigurno servirao i došao do više nego zaslužene pobede, nakon dva sata i 32 minuta igre.

Protivnik srpskog tenisera u polufinalu biće Hrvat Marin Čilić, koji je u drugom četvrtfinalu bio bolji od Karenja-Buste sa 2:0 u setovima.