Nevidljivi golmani, anemična odbrana, debakl Srbije!

January 13, 2018, 7:48 am

Rukometaši Srbije ubedljivo su poraženi od Hrvatske 32:22 (14:9) na otvaranju Evropskog prvenstva u Splitu.

“Orlovi” su zaostajali za domaćinom od početka meča, ali su rezultatki bili u igri posle prvih 25 minuta i serije Markovića za 9:10.

Međutim, u svega nekoliko narednih minuta tri greške su odvele igru Srbije u propast, Hrvatska kontranapadima ekspesno “beži” na 14:9 na poluvremenu i već tada prelama meč.

Hrvati su tresli mrežu Srbije kad i kako su želeli, naši golmani su bili praktično nevidljivi, u prvom poluvremenu je Cupara uspeo da odbrani samo jedan od 15 šuteva rivala.

U drugom delu meča “Orlovi” su igrali solidno u napadu, bekovi su pronalazili put do gola domaćina, pre svih Nenadić i Šešum uglavnom na individualni kvalitet.

Tome je doprineo i brži tempo igre u kojem ipak odbrana Srbije nije imala rešenje za rastrčane Hrvate, bekovi ili krila, svejedno, probijali su našu defanzivnu liniju iz napada u napad i postepeno povećavali razliku do maksimalnih i konačnih +10.

4. Srbija 1 0 0 1 22:32 0

Ni u jednom trenutku, čak ni u situaciji kada bi se “Orlovi” primakli na -5, nije bilo sumnje u to da će Hrvatska lako savladati Srbiju pred oko 12.000 navijača.

Hrvatsku su predvodili Manuel Štrlek i Luka Stepančić sa po šest golova, dok su po četiri dali Luka Cindrić i Zlatko Horvat. Pobedu “kauboja” zasenila je povreda ključnog igrača tima Domagoja Duvnjaka u samoj završnici, delovalo je ozbiljno, a nije isključen ni kraj turnira za zvezdu Kila.

S druge strane, najefikasniji “Orao” bio je Petar Nenadić sa šest golova, najbolje ga je pratio Nemanja Zelenović sa pet pogodaka i perfektnim šutom, dok je tri gola postigao Nemanja Ilić. Ni njihove kolege s druge strane nisu blistale, Mirko Alvirović je imao pet intervencija, ali njegov učinak ni u jednom trenutku nije bio bitan za rezultat Hrvatske.

Golman Vladmir Cupara je na kraju imao samo četiri odbrane od 32 šuta, a njegova rezerva Tibor Ivanišević nijednu iz četiri udarca Hrvata.

U prvom meču Grupe A Island je savladao Švedsku 26:24 u skandinavskom derbiju, a “Orlovi” će protiv vikinškog tandema tražiti pobedu koja bi mogla da ih odvede u drugu fazu takmičenja u Zagreb.

Srbija u drugom kolu igra sa Švedskom, u nedelju od 18:15, a u poslednjem sa Islandom u utorak, u istom terminu.