NBA: Jokić solidan u porazu Nagetsa

March 18, 2016, 8:57 am

Bivši krilni centar Mega Leksa za 22 minuta kao starter ostvario je učinak od 8 poena (4-7), 5 skokova i 2 asistencije.

Atlanta je kontrolisala rezultat tokom cijele utakmice, a jasno je da će srpski košarkaš dobijati nešto manju minutažu poslije povratka na parket Žofrija Lovernja (16p, 6sk) i Jusufa Nurkića (10p, 7sk).

U ekipi Atlante Tim Hardavej mlađi odigrao je odlično sa 21 poenom, 7 skokova i 4 asistencije, 16 poena dodao je Tig, baš kao i Pol Milsap. San Antonio je i dalje neporažen na svom parketu ove sezone, a protiv Portlanda je ostvarena 34. pobjeda pred domaćim navijačima.

Ukoliko San Antonio dobije preostalih 12 mečeva izjednačiće rekord Džordanovih Bulsa (72-10) koji juri Golden Stejt (61-6).

Gosti su dobili prvu dionicu sa +6, ali ipak nije bilo dileme oko pobjednika, pošto je tim Grega Popovića brzo preuzeo kontrolu. Boban Marjanović nije dobio priliku, a najbolji je bio Lamarkus Oldridž sa 22 poena i 6 skokova. 22 poena ubacio je i Kavai Lenard, Parker je dodao 18 uz fantastičnih 16 asistencija, a Pati Mils postigao je 17 poena. Na drugoj strani, Mekalum je ubacio 26 poena, a Lilard je imao 23 poena i 6 asistencija.
Šarlot je u neizvjesnoj završnici zahvaljujući slobodnim bacanjima Džeremija Lina pobijedio Majami, a Dvejn Vejd je promašio trojku za produžetak. Zanimljivo je da obe ekipe sada imaju skor 39-29.

Čikago je uspio da odbije nalet Bruklina u drugom poluvremenu i ostvari 34. pobjedu u sezoni.

Mekdermot je uz 5 trojki ubacio 25 poena, Batler je imao 22 poena, 7 asistencija i 3 skoka, a po 12 poena dodali su Gibson, Rouz, Portis i Bruks. Bojan Bogdanović ponovo je bio raspoložen sa 26 poena i 5 asistencija, a pratio ga je Jang sa 16 poena i 14 skokova. Veoma uzbudljivo bilo je u Indijanapolisu gdje je Demar Derozan promašio šut za pobjedu u regularnom roku, ali je Toronto ipak u produžetku stigao do pobjede broj 46.

Dominirao je Bizmark Bijombo sa 16 poena i nevjerovatnih 25 skokova, Lauri je imao 28 poena i 8 skokova, a Derozan 28 poena i 5 skokova. Pol Džordž nije imao na drugoj strani svoje veče, šutirao je 7-24 za 18 poena i 9 skokova, a 18 poena je postigao i Džordž Hil.