Napoli već u polufinalu, preokret Sevilje

April 17, 2015, 7:48 am

Napoli je u derbiju runde praktično osigurao plasman u polufinale, pošto je slavio u Volfsburgu sa 4:1. Italijani su ubjedljivo savladali drugoplasirani tim Bundeslige, ali rezultat ne odslikava pravo stanje na terenu.

Volfsburg je imao inicijativu, ali je golman Marijano Anduhar večeras bio sjajan. Fudbaleri Napolija su bili ubitačni iz kontri, a Marek Hamšik i Gonzalo Iguain koristili su sve kardinalne greške odbrane Volfsburga.

Ambiciozni kijevski Dinamo bio je na korak od minimalnog trijumfa protiv Fiorentine, ali je Kuma Babakar golom u 90. minutu izjednačio rezultat. Prethodno je Džermejn Lens doveo svoj tim u vođstvo na isteku pola sata, kada je šutirao sa ivice kaznenog prostora, a lopta zakačila Nenada Tomovića i prevarila golmana Fioretine Neta.

Fudbaleri Sevilje u Sankt Peterburg putuju sa prednošću od 2:1. Zenit je imao vođstvo 20 minuta prije kraja, ali su Karlos Baka i Denis Suarez donijeli preokret braniocu trofeja Lige Evrope.

Nekadašnji mladi reprezentativac Srbije Milan Rodić igrao je za Zenit do 64. minuta kada ga je zamijenio Moglievic.

U susretu u Brižu između istoimenog protivnika i Dnjepra nije bilo golova.