Nakon preokreta Srbija vodi protiv Kameruna na poluvremenu 2:1 (FOTO)

November 28, 2022, 11:02 am

Fudbaleri Srbije i Kameruna igraju meč drugog kola grupe G na šampionatu svijeta u Kataru. Nakon prvog poluvremena rezultat je 2:1 za “Orlove”.

Kamerun je prvi poveo preko Kasteljeta u 29. minuti, izjednačio je Pavlović u 45. minuti, a vodstvo za “Orlove” i veliku radost naciji donio je Sergej Milinković Savić fenomenalnim pogotkom u 46. minuti.

Srbija je otvorila meč odlično, stvorila je dobe šanse. Mitrović je pogodio stativu ali su Kamerunci pogodili izglednu priliku i došli u vodstvo.

Navijači Srbije (Foto: EPA-EFE/Rolex dela Pena)

Stojković je odlučio da promijeni dvojicu igrača u odnosu na startnu postavu protiv Brazila. Maksimović i Kostić su zamijenili Nemanju Gudelja i Filipa Mladenovića.

Selektor Kameruna Rigober Song odlučio se za sljedeći sastav: Onana, Tolo, Nkolu, Kasteljeto, Faj, Oum Žoe, Hongla, Angisa, Ekambi, Šupo-Moting, Mbuemo.

Utakmicu sudi Mohamed Abdula Hasan Mohamed iz Ujedinjenih Arapskih Emirata, njegovi pomoćnici su Mohamed Al Hamadi i Hasan Al Mahari, dok je četvrti sudija Ma Ning iz Kine.

Srbija je u prvom kolu poražena od Brazila 2:0, dok je Kamerun izgubio od Švajcarske 1:0.