Najbolji rukometaši iz Mađarske, Hrvatske i Srbije

December 19, 2016, 7:56 am

Na turniru se u tri starosne kategorije takmičilo 50 ekipa iz devet evropskih zemalja. Mađarska ekipa “Vesprema” pobijedila je u kategoriji ekipa čiji su igrači bili uzrasta do 12 godina.

Mađari su u finalu savladali vršnjake iz Rukometnog kluba “Moslavina” iz Kutine /Hrvatska/, kojima je pripalo drugo mjesto, dok se na treće mjesto plasirala ekipa “Vojvodine” iz Novog Sada. Najbolja ekipa u kategoriji do 14 godina bila je “Studentski grad” iz Beograda.

Na drugom mjestu našli su se rukometaši mađarskog “Vesprema”, a na trećem ekipa “Pivovarna Laško Celje” iz Slovenije. Rukometna ekipa “Zagreb” iz Hrvatske plasirala se na prvo mjesto u kategoriji do 16 godina, drugo mjesto pripalo je slovenačkoj ekipi “Pivovarna Laško Celje”, dok se na treće mjesto plasirala “Vojvodina” iz Novog Sada.

Sve finalne utakmice odigrane su sinoć u sportskoj sali Ekonomske škole u Brčkom, a potom je obavljena dodjela nagrada najboljim ekipama, igračima, strijelcima i golmanima.

“Na ovom turniru učestvujemo desetak puta. Finalna utakmica u kojoj smo savladali prošlogodišnjeg pobjednika – ekipu iz Celja, bila je dinamična i do kraja neizvjesna.

Zahvaljujući odbranama našeg golmana, uspjeli smo da osvojimo pobjednički pehar”, rekao je trener “Zagreba” Boris Nemec. Trener “Pivovarne Laško Celje” Blažo Tidej rekao je da je njegova ekipa učestvovala 13 turnira u Brčkom, te je dodao da će si i ubuduće rado odazivati na pozive organizatora.