Nadal pobijedio Ruda u posljednjem meču sezone

November 17, 2022, 4:36 pm

​Rafael Nadal se pobjedom oprostio od ATP Tur finala u Torinu i ove teniske sezone.

Španski teniser je poslije 104 minuta igre pobijedio četvrtog tenisera svijeta, Norvežanina Kaspera Ruda, 7:5, 7:5.

Tako je sa skorom 1-2 završio takmičenje u “Zelenoj” grupi iz koje je Rud, bez obzira na poraz, još ranije obezbjedio plasman u polufinale. Nadal se u devetom gemu početnog seta suočio sa dvije brejk lopte, ali ih je spasao i poveo sa 5:4.

Na 6:5, Nadal je poslije 43 minuta igre iskoristio prvu brejk, ujedno i set loptu za 7:5 i vođstvo u meču.

U nastavku, ponovo je finiš bio presudan, Nadal je iskoristio drugu brejk, ujedno i meč loptu i tako se oprostio od publike u Torinu.

Što se tiče ove sezone, Nadal je završio sa skorom 39-8.

Kasnije, od 21 čas igraju Feliks Ože-Alijasim i Tejlor Fric i oni će odlučiti ko je drugi polufinalista iz Zelene grupe.

Izvor: Nezavisne novine