Morata lansirao Juventus u finale!

May 14, 2015, 7:02 am

Real je od 23. minuta vodio golom Ronalda iz penala koji je iznudio Rodriges, a izjednačio je Alvaro Morata u 57. minutu posle smušene reakcije odbrane domaćih.

Šestog juna Juventus će se za titulu prvaka Evrope boriti sa Barselonom, koja je ukupnim rezultatom 5:3 eliminisala Bajern.

Juventus će se tako naći u svom prvom finalu još od sezone 2002/2003, kada su u finalu na penale poraženi od Milana.

’Stara dama’ će sa Barsom u Berlinu igrati osmi put za titulu prvaka Evrope, a do sada Juve ima dva trofeja – 1985. godine savladan je Liverpul u finalu, a 11 godina kasnije Ajaks.

Juventus je do sada osam puta igrao sa Barselonom, uz skor od četiri pobede i po dva remija i poraza. Četiri puta su se timovi sastajali u nokaut fazi, a i Barsa i Juve prošli su po dva puta.

Sa druge strane, Real je nastavio prokletstvo prvaka Evrope, pošto nijedan tim nije uspeo da odbrani titulu otkad je uveden format Lige šampiona (1992/1993). ’Kraljevski’ klub ostaje najverovatnije i bez trofeja u domaćem šampionatu, tako da se ova sezona može oceniti neuspešnom i videćemo kakva će biti sudbina trenera Karla Ančelotija, ali i nekih igrača.

Na kraju, Realu je presudio Alvaro Morata – postigao je po gol u obe utakmice i izbacio je klub u kojem je bio od 16. godine pa sve do letos.

Mnoge će to podsetiti na još jednu Realovu grešku iz sezone 2003/2004 – tada se Real olako odrekao Morijentesa, a on je u dresu Monaka dao po gol u oba meča četvrtfinala LŠ i bio je najzaslužniji za prolaz ’Kneževa’.

Real je ofanzivno počeo meč, imao je inicijativu i već u petom minutu propustio je odličnu šansu preko Benzeme. Nastavio je Real da pritiska i to se isplatilo u 23. minutu.

Ronaldo je doturio loptu do Rodrigesa, a posle duela Kolumbijca sa Kjelinijem sudija je pokazao na belu tačku. Ronaldo, koji je promašio penal za vikend u duelu sa Valensijom, prišao je lopti i poslao je visoko po sredini gola – 1:0.

Do kraja poluvremena Real je imao još jednu izvrsnu šansu kada je Ronaldo asistirao umesto da šutira, kao i solidan pokušaj upravo Portugalca.

U nastavku se Juventus oslobodio, gosti su bili agresivniji i do toliko željenog gola došli su u 57. minutu. Kasiljas je posle kornera izbio loptu, ona je vraćena u šesnaesterac, Pogba je glavom spustio loptu do Morate, koji je bio usamljen na desetak metara od gola. Imao je vremena da se namesti i da savlada Kasiljasa koji je bio markiran.

Do kraja je Real napadao, ali se Juventus organizovano branio. Najbolju šansu domaći su propustili u 72. minutu, kada je Bejl šutirao glavom preko gola posle centaršuta Ronalda.

Juve je imao dve izvanredne šanse kojima je i ranije mogao da reši meč, ali je Kasiljas osujetio udarce Markizija i Pogbe.

Real Madrid: Kasiljas – Karvahal, Marselo, Varan, Ramos – Rodriges, Isko, Kros – Bejl, Ronaldo, Benzema (Ćićarito 67’).

Juventus: Bufon – Lihštajner, Evra, Kjelini, Bonuči – Pogba (Pereira 89’), Markizio, Pirlo (Barzalji 79’) – Vidal – Teves, Morata (Ljorente 84’).