Monako ubjedljiv u Londonu, Leverkuzen srušio Atletiko!

February 26, 2015, 8:27 am

Ekipa francuskog Monaka napravila je veliko iznenađenje, pošto je ubedljivo pobedila Arsenal na Emiratima – 1:3! Pobedu je na svojoj “Baj areni” zabeležio i Leverkuzen protiv favorizovanog Atletika iz Madrida – 1:0!

Fudbaleri Bajera iz Leverkuzena savladali su na domaćem terenu ekipu madridskog Atletika sa 1:0, a Monako je slavio u Londonu protiv Arsenala sa 3:1, u prvim utakmicama osmine finala Lige šampiona.

U susretima kojima je završeno “prvo poluvreme” nokaut faze elitnog takmičeja nemački klub je stekao minimalnu prednost pred revanš, dok je Monako sa tri gola na Emiratima praktično zakoračio u četvrtfinale.

Popularni “farmaceuti” zadovoljili su večeras navijače veoma dobrom igrom, a prema prikazanom na terenu zaslužili su i više od jednog gola prednosti uoči revanša.

Najvećim delom zanimljive i borbene utakmice tim trenera Rodžera Šmita bio je bolji i imao je inicijativu, a samo zbog nespretnosti napadača nije slavio ubedljivijim rezultatom.

Bio je to “rovovski rat” dve kvalitetne ekipe, tokom celog susreta niko se nije štedeo, ali je nadmoćniji domaćin ipak prokockao priliku da mirnije dočeka put na “Visente Kalderon”.

Još u prvom poluvremenu Bajer je stvorio brojne šanse (Bender, Drmić, Belaradi, Čalhanoglu), Spahić je u 25. minutu sjajnim udarcem pogodio mesto gde se spajaju stativa i prečka, premda ni Atletiko nije bio bezopasan (Grizman, Nigez), tako da su navijači na “Baj Areni” mogli da uživaju u dobrom fudbalu.

Ni u drugom poluvremenu tempo nije splasnuo, agresivni domaćin nastavio je sa napadima i konačno je Čalhanoglu posle majstorskog upošljavanja Belarabija matirao pouzdanog golmana Moju.

To je, međutim, bio konačan rezultat, Atletiko je do kraja izdržao pritisak i sa golom minusa ima čemu da se nada u revanšu na domaćem terenu.

Zbog velikog naboja i značaja meča u prvom poluvremenu došlo je do verbalnog duela između trenera dva tima, Šmita i Dijega Simeonea.

Venger nemoćan protiv “svog” Monaka

Čalhanoglu pogađa za veliku pobedu Leverkuzena

Pravi nokaut doživeo je Arsenal kod kuće, gde je Monako, bivši klub menadžera Arsena Vengera, širom otvorio vrata četvrtfinala.

Arsenal – Monako 1:3

“Tobdžije” su totalno razočarale. Gosti iz kneževine utišale su domaće pristalice još u prvom poluvremenu, bugarski veteran Berbatov doneo je desetak minuta posle odmora neočekivanih 2:0, da bi Okslejd Čemberlen u sudijskoj nadoknadi pogodio mrežu Subašića za kakvu-takvu nadu Arsenala.

Međutim, Fereira je samo dva minuta kasnije postigao još jedan gol za Monako i time, po svoj prilici, odveo svoj tim u četvrtfinale.

Kako stvari stoje, Arsenal će i petu sezonu završiti učešće u Ligi šampiona već u osmini finala.

Rezultati:

Arsenal – Monako 1:3 (Okslejd-Čemberlen 90+1 – Kondogbija 38, Berbatov 53, Fereira 90+4)

Bajer Leverkuzen – Atletiko Madrid 1:0 (Čalhanoglu 57)