Monako i Atletiko u četvrtfinalu! (VIDEO)

March 18, 2015, 9:16 am

Fudbaleri Monaka plasirali su se u četvrtfinale Lige šampiona, iako su na svom terenu izgubili od Arsenala u revanš susretu. Arsenal je pobedio u Monte Karlu sa 2:0, ali je Monako prošao dalje zbog gola u gostima, pošto je u Londonu pobedio sa 3:1.

Engleski klub je bio mnogo bolji u revanšu, imao rano vođstvo i nekoliko odličnih prilika za treći gol, ali je odličan na golu Monaka bio Danijel Subašić.

Strelci su bili Olivije Žiru u 36. i Aron Remzi u 79. minutu. Najbolju šansu za treći pogodak Arsenala propustio je Aleksis Sančes, koji je šutirao glavom iz peterca posle centaršuta Santijaga Kazorle, ali je Subašić odlično intervenisao.

Arsenal je u samom finišu igrao na “sve ili ništa”, dok fudbaleri domaće ekipe nisu uopšte pokušavali da ugroze protivnika, ali gosti nisu uspeli da dođu do ozbiljnije šanse, pa je Monako prošao dalje.

Posle velikih uspeha Monaka i Pari Sen Žermena, Francuska će prvi put posle pet godina imati dva kluba među osam najboljih u elitnom takmičenju.

U sezoni 2009/10. Olimpik Lion i Bordo igrali su međusobno u četvrtfinalu, a plasman u polufinale izborio je Olimpik Lion ukupnim rezultatom 3:2.

Fudbaleri Atletiko Madrida takođe su se plasirali u četvrtfinale Lige šampiona, pošto su posle penala eliminisali Bajer Leverkuzen.

Atletiko je kao domaćin u revanšu pobedio 1:0, istim rezultatom kojim je Bajer slavio u prvom susretu, dok je španska ekipa dobila na penale 3:2.

Jedini gol u 120 minuta revanša u Madridu postigao je Mario Suares u 27. minutu. Nakon više odbitaka i izbačenih lopti iz kaznenog prostora, Suares je šutirao sa 20 metara, a lopta se odbila od štopera gostiju Omera Topraka i prevarila golmana Bernda Lenoa.

Nakon gola nije bilo većih prilika, bliži novom pogotku bio je Atletiko, ali je dobro branio Leno.

Strelci za Atletiko u penal seriji bili su Antoan Grizman, Suares i Fernando Tores, promašili su Raul Garsija i kapiten Koke, dok je u gostujućoj ekipi pogotke postigli Simon Rolfs i Gonsalo Kastro, a neprecizni su bili Hakan Čalhanoglu, Toprak i Štefan Kisling.