Mladi košarkaši Srbije bez polufinala EP

July 20, 2018, 7:59 am

Mlada reprezentacija Srbije, igrači rođeni 1998. godine i mlađi, nije uspjela da se plasirala u polufinale Evropskog prvenstva koje se održava u Njemačkoj, pošto je u neizvjesnom meču poražena od Francuske 60:59 (9:21, 19:16, 20:10, 11:13).

Izabranici selektora Vlade Jovanovića propustili su veliku priliku da savladaju selekciju Francuske i bore se za jednu od medalja, ali se mora istaći da su grubo oštećeni od strane sudija u samoj završnici meča.

Mladi srpski tim je loše počeo utakmicu, imao već u prvoj četvrtini zaostatak od 14 poena, ali je velikom borbenošću uspio da se vrati u utakmicu i u 36. minutu povede sa 59:52. Dok kraja susreta srpski reprezentativci nisu uspjeli da poentiraju, što ih je uz dvije sudijske greške u samom finišu koštalo poraza.

Aleksandar Aranitović, Dušan Beslać i Miloš Glišić donijeli su timu, činilo se, kapitalnu prednost u 36. minutu 59:52. Međutim, srpski reprezentativci skoro tri minuta nizu uspjeli da poentiraju, što Francuzi koriste da se sa dvije trojke približe na 59:58.

Ovaj rezultat bio je na snazi do sekund i po prije kraja, kad arbitri sviraju nepostojeći faul Radanova nad Dijavarom koji sa linije slobodnih bacanja pogađa za 60:59.

Uslijedio je tajm-aut selektora Jovanovića i dogovor za posljednji napad. Loptu je ispod samog koša dobio Dušan Beslać koji je očigledno bio fauliran, ali se umjesto sudijske pištaljke čuo zvuk sirene za kraj utakmice.

Reprezentacija Srbije u nastavku šampionata boriće se za plasman od petog do osmog mjesta, a sljedeći rival u subotu (20:15) biće joj selekcija Španije.

Srbija U20: Marjanović, Vulikić 2, Aranitović 5, Musić 9, Beslać 2, Tadić, Radanov 20, Stepanović, Simanić 2, Glišić 6, Đorđević 9, Momirov 4.

Francuska U20: Ndoje 2, Vogir, Rambo 4, Bazile 2, Gulmi, Čofi 13, Godu Sina, Desine 5, Votijer 6, Dijavara 7, Fevri 20, Blan 1.