Mitro's on fire – Fulam ne odustaje od Premijer lige!

April 21, 2018, 7:29 am

Londonski Fulam zabeležio je 24. pobedu u Čempionšipu pošto je bio ubedljiv u gradskom derbiju protiv Milvola – 3:0 (0:0).

Ekipa Slaviše Jokanovića uspela je u drugom poluvremenu da porazi ‘Lavove’ u njihovoj ‘Jazbini’, a naš Aleksandar Mitrović postigao je 11 pogodak na 14 nastupa.

Pobeda gostiju još je impresivnija kada se zna da Milvol nije izgubio 17 mečeva u nizu.

Fulam je bio bolji i u uvodnih 45 minuta, da bi Rajan Sasenjon već u prvom napadu u nastavku probio bedem domaćina, posle dobrog šuta centarfora reprezentacije Srbije, odnosno nedovoljno dobre intervencije Džordana Arčera.

Tačno deset minuta kasnije Kevin Mekdonald duplira vođstvo, pre nego što Mitar u 89. rutinski realizovao situaciju koju mu je na ivici kaznenog pripremio Tomaš Kalaš.

Fulam sada, dva kola pre kraja, ima 85 bodova, dva više od trećeplasiranog Kardifa, koji čeka Notingem Forest, ali ima i još jedan meč manje.

Jokanove momke čekaju još dueli sa Sanderlendom kod kuće i Birmingemom u gostima, dok ekipa Marka Grujića igra još sa Darbi Kauntijem, Hal Sitijem i Redingom.