Mesi i Di Marija šokirali Francuze

December 18, 2022, 3:43 pm

Fudbaleri Argentine i Francuske igraju u finalu Svjetskog prvenstva u Kataru na stadionu Lusail. Trenutni rezultat je 2:0 za “gaučose”.

Ovo je okršaj dvostrukih svjetskih šampiona Argentinaca i aktuelnih prvaka planete Francuza.

I “gaučosi” i trikolori” imaju šansu da po treći put postanu prvaci svijeta i podignu “boginju”.

Tekstualni prenos finalne utakmice možete pratiti na našem portalu:

36’ GOOOL Di Marija pogađa za 2:0

33’ Nastavlja se dominacija gaučosa. “Trikolori” ne uspijevaju da se vrate ni poslije primljenog pogotka i imaju problem da zadrže loptu u svom posjetu.

30’ Zaoštrila se igra, nekoliko žestokih duela na terenu.

27’ Iz slobodnog udarca je u šesnaesterac ubacio je Grizman, međutim, obrana Argentine je otklonila opasnost.

Rekord Mesija

Lionel Mesi postao igrač sa najviše odigranih utakmica u istoriji na Mundijalima.Iskusni fudbaler je danas upisao svoj 26. nastup i na taj način prestigao Lotara Mateusa, koji je do danas držao taj rekord. Mesi je na Svjetskim prvenstvima postigao 11 golova, dok se ove godine u Kataru pet puta upisao u strijelce.

23’ GOOOL Mesi pogađa za 1:0, Ljoris je bio nemoćan i Argentincima se isplatila agresivna igra.

21’ Anhel Di Marija izborio penal za Argentinu. On je završio na travi poslije duela sa Dembeleom.

20’ Grizman izvodi slobiodnjak, Žiru je skočio na centaršut iz slobodnog udarca i šutirao glavom, ali je lopta otišla iznad gola.

19’ De Pol je povukao protivnika na pod. Još jednom će Francuska izvesti slobodan udarac.

17’ Šansa za Argentinu. Rabio je napravio veliku grešku na sredini terena, a Argentina je u nekoliko poteza stigla do kaznenog prostora Francuske. Nakon povratnog dodavanja lopta nije stigla do Mesija, ali jeste do Di Marija, a nakon njegovog lošeg udarca završila je visoko preko gola.

14’ Mbape u prvoj ozbiljnijoj akciji Francuske ali lopta je završila u rukama Martineza nakon kombinovanja sa Grizmanom.

13’ Jak tempo Argentine, Francuzi pokušavaju da uspore igru.

11’ Ljoris se drži za rame, ali čuvar mreže “trikolora” će nastaviti utakmicu.

8’ Šut De Pola, ali blokiraju Francuzi, tačnije Varan i odlazi lopta u korner koji izvodi Mesi. Nakon gužve u šesnaestercu dosuđen faul u napadu.

5’ Vezane greške Francuza pokušao je kazniti Alvarez udarcem izvana, ali išlo je to ravno u Ljorisa.

4’ Upamekano  je grubo startao i Marciniak je svirao faul.

3’ Julian Alvarez  je bio iza zadnje linije, izgledalo je opasno za Francuze, ali sviran je ofsajd.

1’ Nakon intoniranja himni Argentine i Francuske, Marčinak je dao znak za početak utakmice i prvi sa centra su krenuli Francuzi.