Memfis nadigrao Minesotu za polufinale

April 30, 2022, 6:43 am

Košarkaši Memfisa savladali su Minesotu sa 114:106 na gostovanju i sa četiri pobjede i dva poraza u četvrtfinalnoj seriji izborili plasman u polufinale Zapada. Gosti su do odlučujuće pobjede došli odličnom timskom igrom kojom su uspjeli da načine rezultatski preokret u samom finišu meča.

Minesota je odlično ušla u meč u Mineapolisu i vodila tokom većeg dijela meča, a u posljednju četvrtinu su ušli i sa dvocifrenom prednošću.

Kad se učinilo da će tim predvođen Entonijem Edvardsom doći do izjednačenja u seriji i izboriti majstoricu, gosti su odličnom timskom igrom uspjeli da načine preokret u posljednjoj četvrtini.

U timu Memfisa najefikasniji su bili Dilon Bruks i Dezmond Bejn sa po 23 poena. Dabl-dabl učinak ostvarili su Džeren Džekson sa 18 poena uz 14 skokova i Brendon Klark sa 17 poena i 11 uhvaćenih lopti, a iako nije bio uobičajeno efikasan Dža Morant je meč završio sa 17 poena, 11 asistencija i dva skoka su mu nedostajala za tripl-dabl.

Poraženom timu je slaba utjeha što su njihova dva igrača bili najefikasniji na meču. Entoni Edvards je bio najefikasniji sa 30 poena i po pet skokova i asistencija, pratio ga je Džejden Mekdenijels sa 24 poena, a Karl Entoni Tauns je upisao dabl-dabl sa 18 poena i 10 skokova, ali sve im je to slaba utjeha.

Memfis će poslije sjajne sezone i serije pobjeda u polufinalu odmjeriti snage s timom Golden stejta.