Mbape sprečio bruku Francuske protiv Islanda

October 12, 2018, 6:12 am

Fudbaleri Francuske, aktuelni prvaci svijeta, uspjeli su da izbjegnu poraz od Islanda, koji je spriječio Kilijan Mbape za remi od 2:2 u prijateljskom meču.

Nisu “galski pijetlovi” igrali u najjačem mogućem sastavu, nedostajalo je tu nekoliko zvijezda, ali je i dalje to bio prilično moćan tim u duelu sa “ribarima”. Ipak, ta ekipa nije uspjela da opravda ulogu favorita, prenosi Blic.rs.

Islanđani su bili na pragu velikog iznenađenja, do 87. minuta su imali i dva gola prednosti, no u samom finišu su ostali bez senzacionalne pobjede. Prednost ekipi sa sjevera Evrope donijeli su Bjarnason i Arnason, pa je izgledalo da će Francuzi preživjeti bruku, ali…

“Pijetlove” je u život vratio Ejlofson autogolom tri minuta prije kraja, da bi konačan rezultat postavio Kilijan Mbape iz penala u 90. Na taj način je nastavio nestvarnu seriju koju je započeo u dresu PSŽ-a, kada je na duelu protiv Liona za samo 13 minuta postigao četiri gola.

Ipak, treba biti iskren i reći da je veliku zaslugu za remi Francuske protiv Islanda imao i golman Ugo Loris, koji je činio čuda na golu, pa je tako u samo jednom napadu odbranio čak četiri zicera.