Marsej ubjedljiv protiv Viljareala, Rendžersi i Benfika odigrali odličan meč

March 8, 2024, 8:12 am

Fudbaleri Milana stekli su prednost protiv Slavije iz Praga u prvom meču osmine finala Lige Evrope.

Rosoneri su pred svojim navijačima slavili sa 4:2 (3:1), a u drugom poluvremenu u domaćoj ekipi igrao je i reprezentativac Srbije Luka Jović.

On se nije upisao u strijelce, na teren je ušao u 66. minutu umesto Rubena Loftusa-Čika.

Dugo je u prvom dijelu odolijevala odbrana češke ekipe, a onda je u 34. minutu Olivije Žiru otvorio bravu.

Dva minuta kasnije, Slavija je izjednačila kada je David Dudera poslao snažan udarac, lopta se od stative odbila u mrežu.

Milan je ipak otišao na odmor sa dva golom prednosti, prvo je poslije kornera Tijani Rejnders pogodio za 2:1, da bi u prvom minutu nadoknade Loftus-Čik poslije kornera glavom poslao loptu u mrežu praške ekipe.

Ivan Šranc je dao nadu Slaviji u 65. minutu pošto se odlično snašao pred golom, pogodio je za 3:2, ali nisu Česi izdržali.

Pet minuta prije kraja tačku na pobjedu Milana stavio je Kristijan Pulišić.

Frajburg je pred svojim navijačima stekao gol prednosti protiv Vest Hema.

Slavili su Nijemci sa 1:0 (0:0), a gol su postigli u posljednjih deset minuta susreta.

Strijelac tog gola za pobedu bio je Austrijanac Mihael Gregorič u 81. minutu.

Marsej je jednom nogom u četvrtfinalu poslije lake pobjede na Velodromu nad Viljarealom.

Francuzi su torpedovali “žutu podmornicu”, tri puta su pogodili cilj već u prvih 45 minuta.

Veretu u 23, autogol Moskere u 28. i gol Obamejanga iz penala, postavili su stvari onako kako su željeli domaćini, piše B92.

Sve je bilo završeno u drugom delu kada je Pjer-Emerik Obamejang u 68. minutu postigao svoj drugi gol na susretu sa konačnih 4:0.

Konačno, Benfika i Rendžers će o pobjedniku dvomeča dati odgovor u Glazgovu, pošto je u Lisabonu bilo 2:2 (1:2).

Poveli su Škoti u sedmom minutu golom Toma Lorensa, da bi Anhel di Marija u drugom minutu nadoknade prvog dijela pogodio iz penala za 1:1.

Ipak, tri minuta kasnije, Sterling je ponovo donio prednost Rendžersu.

Nisu izdržali gosti, autogolom Goldsona u 67. minutu Benfika je došla do konačnih 2:2.