Maestralni Jokić predvodio Denver do pobjede

December 11, 2018, 8:19 am
Ekipa Dalasa upisala je pobjedu na domaćem terenu protiv Orlanda, a važne trijumfe u noći sa ponedjeljkan na utorak na NBA parketima ostvarile su i ekipe LA Lakersa, Denvera i Golden Stejta.

Dalas je na svom terenu bio bolji od Orlanda i do pobjede su stigli bez većih problema. Maveriksi su vodili od samog početka, kako je vrijeme odmicalo tako je i njihova prednost rasla, a pitanje pobjednika odlučeno je u 3. četvrtini kada su se odvojili na 20 poena razlike i do kraja su mirno sačuvali prednost.

Dalas je do pobjede nosio Barns koji je ubacio 19 poena, čime je bio i najefikasniji igrač meča, a kod Orlanda najviše je ubacio Simons (18). Luka Dončić na parketu je proveo oko 25 minuta, a za to vrijeme je ubacio sedam poena, imao je devet asistncija i 11 skokova.

Izuzetno važnu pobjedu na domaćem terenu upisao je Denver koji je sa 105:99 porazio Memfis, a do novog trijumfa u sezoni iz snova za Nagetse nosio ih je Nikola Jokić koji je za 38 minuta ubacio 27 poena uz šest asistencija i 12 skokova.

Aktuelni NBA prvak ekipa Golden Stejta pobijedila je Minesotu na svom terenu rezultatom 116:108. Kari je ubacio 38 poena, pratio ga je Tompson sa 26 i Durent sa 22 ubačena poena.

U posljednjem meču večeri LA Lejkersi su u Stejpls centru bili bolji od Majamija, što je 17. pobjeda Lebronea i društva u ovoj sezoni. S ovom pobjedom Lejkersi su ostali na petoj poziciji Zapadne konferencije. Najefikasniji u redovima pobjedničkog tima bio je Kuzma koji je ubacio 33 poena, a pratio ga je Lebron sa 28 ubačenih poena.