Liga 1: Incidenti i prekid na Velodromu

September 21, 2015, 7:34 am

Navijači su na Velodromu bacali razne predmete na teren, uključujući staklene flaše i baklje, a sudija Rudi Buket rešio je da pošalje igrače u svlačionicu.

U trenutku prekida Lion je vodio 1:0 golom Lakazeta iz penala u 44. minutu, ali je po povratku na teren Rekik izjednačio posle 68 minuta igre. Rezultatom 1:1 utakmica je okončana, a bodom svakako može da bude zadovoljniji domaćin.

Atmosfera je bila uzavrela još pre meča, pošto su navijači Marseja neprijateljski dočekali Matjua Valbuenu, svog nekadašnjeg heroja.

Valbuena je igrao za Marsej od 2005. do 2014. godine, klub mu je čak u čast povukao i dres iz upotrebe, a on je to vratio prelaskom u redove ljutog rivala. Upravo je Valbuena bio na meti napada (vikali su mu “ti si izdajica”, a čak su “obesili” lutku koja je predstavljala Valbuenu), a gađan je i golman Lopes.

Osim zbog toga, navijači Marseja bili su nezadovoljni i dosuđenim penalom za Lion, kao i crvenim kartonom Alesandriniju u 44. minutu.

U prvom meču dana Bordo je u 89. minutu golom Krivelija izborio bod u meču sa Tuluzom, a prethodno je Regatin u 23. minutu doveo goste u vođstvo. Za Tuluz je Uroš Spajić igrao od 14. minuta, Aleksandar Pešić dobio je šansu u 88. minutu, a Pavle Ninkov nije igrao zbog povrede lista.

Lorijen je vodio 2:0 protiv Monaka u Kneževini, domaćin je izjednačio na 2:2, ali pobedu gostima doneo je Mukandjo u 59. minutu.

Sent Etjen je potvrdio da je u odličnoj formi, pošto je došao do četvrte uzastopne pobede – ovoga puta pao je Nant rezultatom 2:0, a golove su postigli Bamba i Slovenac Berić.