Leo Mesi najbolji strelac Primere!

November 23, 2014, 8:49 am

Fantastični Argentinac srušio je rekord Telma Zare (251) star pola veka, pošto je sa tri pogotka protiv Andalužana stigao do broja od 253 postignuta gola u španskom šampionatu.

Dvadesetsedmogodišnji Argentinac se najpre u 21 minutu izjednačio sa legendarnim napadačem Atletik Bilbaa sa kraja pedesetih, da bi se u 72. minutu konačno osamio na večnoj listi strelaca.

Zara je rekord postavio 1955. godine, u 15 odigranih sezona, a za 251 gol bilo mu je potrebno 278 susreta, dok je Mesiju trebalo jedanaest duela više.

Mesi se prvi put u listu strelaca u dresu tima iz Katalonije upisao sa samo 17 godina – kada je u maju 2005. godine bio precizan u meču protiv Albasetea.

Do kraja susreta na Nou Kampu (5:1) uspeo je da upiše i 27. het-trik u dresu Blaugrane, i ujedno stigne do ukupno 397. pogotka za klub u koji je stigao sa 14 godina – i u kojem je proveo celu karijeru.

Četvorosturki osvajač Zlatne lopte je do neverovatnog učinka stigao za deset sezona, pogađavši mrežu protivnika u proseku od 0.87, a samo se u sezoni 2011/12 – 50 puta upisao u listu strelaca.