Kraj za Danilovićevu u Indijan Velsu

March 5, 2019, 8:29 am
Olga Danilović, srpska teniserka, nije uspjela da se plasira u glavni žrijeb Indijan Velsa poslije poraza u polufinalu kvalifikacija.

Od Olge je bila bolja Belgijanka Isalin Bonaventure (144. na svijetu) poslije preokreta, 6:7(8), 6:4, 6:4.

Danilovićeva je porazom nastavila da bilježi katastrofalne rezultate, pa poslije osvojene titule u Moskvi krajem jula prošle godine ima učinak od pet pobjeda (dvije u Fed kupu) i 11 poraza.

Olga se u prvom setu vratila od uvodnog zaostatka od 3:0, zatim spasila set loptu na 5:4, a onda uspjela da slavi poslije veoma turbulentnog taj-brejka. Srpska igračica je u njemu vodila sa 6:1, Belgijanka je zatim povela sa 7:6, da bi Olga nekako preokrenula i taj dio igre riješila sa 10:8.

Srpkinja je dobro ušla u drugi set i povela sa 3:1, ali joj je Bonaventure odmah vratila brejk, nedugo zatim napravila još jedan, pa uvela meč u treći set.

U trećem setu vidjeli smo maltene identičan momenat kao u prethodnom. Danilovićeva je povela sa 3:1 i imala 40:15 na servisu, ali nije uspjela da potvrdi brejk. Belgijska teniserka je to iskoristila, preuzela kontrolu nad mečom, te povela sa 5:3.

Olga je imala još dvije prilike da se vrati u meč, ali nije iskoristila obej brejk prilike prilikom servisa za meč Belgijanke.

Bonaventure će se u drugom, posljednjem kolu kvalifikacija za glavni žrijeb Indijan Velsa boriti sa talentovanom Poljakinjom Igom Švjontek.