Košarkašice Srbije u polufinalu EP

June 25, 2015, 9:29 am

Izabranice selektora Marine Maljković su ulaskom među četiri najbolje ekipe u Evropi obezbijedile mjesto u kvalifikacijama za Olimpijske igre u Rio De Ženeiru, što je bio primarni cilj pred odlazak na EP, piše Kurir.

Srpske košarkašice uspjele su da naplate dug iz prošlosti i revanširaju se Turskoj za bolne poraze na prethodnom takmičenjima. Brzom igrom ‘razbile’ su odbranu protivnika i kada je bilo najpotrebnije prikazale možda i najbolju partiju do sada na šampionatu. Pitanje pobjednika rješeno je početkom treće četvrtine kada je Maljkovićev tim serijom 14:2 došao do dvocifrene prednosti (42:29, 24. minut). U tim trenucima djevojke u crvenim dresovima u potpunosti su zaustavile protivničke igračice, posebno tamnoputu Laru Sanders, koja je susret završila sa 25 poena i 10 skokova. U pobjedničkom timu ubjedljivo najbolja bila je Ana Dabović sa 31 poenom, a dvocifren učinak imale su Jelena Milovanović sa 15 i Milica Dadobvić sa 10 poena. Srbija će u petak (18) u polufinalu igrati protiv boljeg iz meča Belorusija – Litvanija.