Košarkašice BiH deklasirane od Kine

September 23, 2022, 8:17 am
Ženska košarkaška reprezentacija BiH izgubila je i drugi meč na SvЈetskom prvenstvu koje se igra u Sidneju. Tim BiH ubjedljivo je poražen od Kine sa 98:51.

Košarkašice Kine ubjedljivo su savladale su debitanta na planetarnom takmičenju i poslije dva meča ima maksimalan učinak u grupi A, dok je BiH još bez pobjede.

Ekipa selektora Goraja Loja držala se samo u prvih deset minuta igre (26:21), a do poluvremena Kineskinje su ostvarile nedostižnu prednost – 50:31.

Košarkašice BiH su za cijelo drugo poluvrijeme dale 20 poena, pa je ubjedljiv poraz bio neminovan (98:51).

BiH je na startu Mundobasketa izgubila od Portorika 82:58, dok su Kineskinje deklasirale Јužnu Koreju sa 107:44.

Košarkašice BiH u subotu u 10 časova po srednjoevropskom vremenu igraju sa Јužnom Korejom, dok se Kina u derbiju dana sastaje sa SAD.