Košarkaši Slovenije na krilima sjajnog Dončića deklasirali Japan

July 29, 2021, 6:39 am

Košarkaši Slovenije su upisali i drugu pobjedu iz isto toliko mečeva na olimpijskom turniru u Tokiju.

Slovenci su u drugom kolu pobijedili domaćina turnira Japan ubjedljivim rezultatom 116:81, a prvo ime nekadašnjeg prvaka Evrope je bio Luka Dončić.

Dončić je već u prvoj četvrtini upisao 13 poena, 6 skokova i 4 asistencije, a nakon što je Slovenija na poluvremenu vodila dvocifrenom razlikom mogao je i odmarati u većem dijelu nastavka susreta.

Na kraju je susret završio sa učinkom od 25 poena, 7 skokova i 7 asistencija, a odličan je bio i Zoran Dragić koji je ubacio 24 poena.Dvocifreni su bili i Vlatko Čančar (16), Klemen Prepelič (12) i Jaka Blažić (10)

U redovima Japana jedini raspoložen za igru je bio Rui Hachimura koji je ubacio 34 poena, ali mu je za to trebalo čak 28 šuteva. Zvijezda Washington Wizardsa je upisala i 7 skokova i 3 asistencije.