Kolaps Čelsija u finišu – Stršljeni nemilosrdni

February 6, 2018, 8:30 am

Fudbaleri Votforda savladali su Čelsi kod kuće rezultatom 4:1, u poslednjem meču 26. kola Premijer lige, a tri od četiri pogotka u mreži šampiona viđena su u samom finišu meča.

Čelsi je u drugom meču u nizu razočarao – posle ubedljivog poraza od Bornmuta u prošlom kolu (3:0), ponovo je deklasiran od ekipe iz sredine tabele.

Da će ovo biti mukotrpan meč za goste, znalo se već u 30. minutu, kad je tim sa Stamford Bridža ostao sa igračem manje, pošto je Bakajoko dobio drugi žuti karton (prethodni zaradio u 25).

Brojčanu prednost Stršljenovi su iskoristili već do poluvremena, dubinsku loptu je poslao Janmat, Delofeu je pao u šesnaestercu posle kontatka sa Kurtoom, a sudija Majk Din je pokazao na penal – siguran izvođač bio je Troj Dini.

Taj rezultat je bio aktuelan sve do 82. minuta, tada je Azar izveo pravu minijaturu i preciznim udarcem sa dvadesetak metara savladao Karnezisa. U tom trenutku se činilo da će Plavci uspeti da izbegnu poraz, međutim, samo dva minuta kasnije Janmat je ušao sa desne strane, odigrao dupli pas sa Pereirom i rutinski zatresao mrežu. Pitanje pobednika bilo je rešeno u 88. posle gola na ovom meču sjajnog Delofeua, a konačan rezultat postavio je Pereira u 90+1. minutu.

Zanimljivo, to je prva pobeda Stršljenova nad Čelsijem od 1999. godine u Premijer ligi i oni su sada 11. na tabeli sa 30 bodova. Sa druge strane, Plavci su četvrti sa 50.

Izvor: sportklub.rs