Kenijac Mvangi pobjednik ulične trke

March 20, 2015, 7:18 pm

Drugi je Kenijac DŽejms Emuria, a treći Osman Junuzović iz Atletskog kluba “Doboj Istok”.

Mvangi je istakao da je ove godine staza bila kraća, ali dosta teža.

“Prvi krug je bio dobar, u drugom je već bilo poteškoća, jer je staza bila dosta kraća nego prošle godine. Atletičari iz Kenije su poznati po dobrim rezultatima na dužim stazama, ali uspio sam da trijumfujem i odbranim prošlogodišnju titulu. Vjerujem da ću u Prnjavor doći i naredne godine”, rekao je Mvangi.

U konkurenciji pionirki Aleksandra Jovanović iz Užica pretrčala je dionicu od 1.180 metara za 3 minuta i 47 sekundi i postavila novi rekord staze.

Druga je bila Katarina Lemez iz Atletskog kluba “Slavija” iz Istočnog Sarajeva, a treća Aleksandra Roljić iz Banjaluke.

Novi rekord staze 3 minuta i 19 sekundi postavio je i Belmin Mrkanović iz Atletskog kluba “Doboj Istok” u trci pionira. Drugo mjesto pripalo je Mirku Cvijiću iz Prijedora, dok je treći bio Nikola Petrović iz Prnjavora.

Juniorke su trčale na stazi dugoj 2.360 metara, a najbrža je bila Tamara Mićević iz Užica. NJena sugrađanka Ana Sekulić osvojila je srebrnu medalju, a bronza je pripala domaćoj atletičarki Valentini Samardžić.

Kod juniora prvi je bio Stefan Ćuković iz Atletskog kluba “Slavija” iz Istočnog Sarajeva, drugi Miloš Mitrović iz Užica i treći Božidar Vujić iz Prijedora.

Organizator trke, posvećene obilježavanju Dana opštine Prnjavor – 24. marta, bio je Atletski klub “Prnjavor”.

Predsjednik kluba Željko Petrović istakao je da su sve trke bile kvalitetne, a posjećenost izuzetna.

On je istakao da su, osim Kenijaca, u najjačim trkama učestvovali i poznati atletičari iz Srbije, Slovenije, Hrvatske, Mađarske, Republike Srpske i BiH.

Glavnim trkama prethodilo je otvoreno školsko takmičenje za učenike od prvih do devetih razreda osnovnih škola. Održana je i trka cicibana na 100 metara, a prvi put na ovom takmičenju učestvovali su i srednjoškolci.