Kada Real dođe do finala, gotovo da ne zna za poraz, ali mu Liverpul nije ostao u lepom sećanju

May 3, 2018, 7:54 am

Real ili Liverpul? Ko će se naći na evropskom tronu? Nema ljubitelja fudbala koji nije postavio to pitanje posle polufinalnih mečeva, koji su nam dali odgovor ko će se sastati u finalu Lige šampiona. Ime novog ili, pak, starog šampiona saznaćemo 26. maja u Kijevu.

Madriđani su dvostruki uzastopni šampioni Evrope i četa Zinedina Zidana ima priliku da se i treći put zaredom popne na krov Evrope. Ali, pita se i Liverpul, čiji su igrači prikazivali odlične partije ove sezone u eliti, pa nema sumnje da nas u finalu čeka izvanredan duel.

Inače, kraljevski klub važi za ekipu koja retko kada gubi okršaje za titulu prvaka Starog kontinenta. Fudbaleri Reala su 15 puta igrali u finalu i 12 puta su slavili. Neuspesi u odlučujućim duelima nisu tako česti, ali ih ima.

I upravo na tu kartu igraju u Liverpulu, pošto je baš ovaj ostrvski klub poslednji koji je naneo poraz “kraljevićima” u borbi za trofej u elitnom takmičenju. To se desilo prilično davno, pre 27 godina, kada su “crveni” slavili sa 1:0, te nema dileme da će im tradicija biti jedna od uzdanica pred duel u finalu Lige šampiona. Tada su uzdanice Ostrvljana bile Keni Dalgliš i Grem Sunes, dok je jedini strelac bio Alan Kenedi. Važno je napomenuti da je na klupi Reala tada sedeo Vujadin Boškov.

Od te 1981. godine prošlo je mnogo vremena, Liverpul je uspeo da osvoji još dva trofeja u Ligi i Kupu šampiona, dok se Real čak šest puta peo na krov Evrope. Utakmica u Kijevu daće odgovor da li će Salah, Firmino i ostali krenuti stopama slavnih prethodnika ili će, pak, Real treći put zaredom osvojiti “ušati” pehar.