Juta na korak do prolaska, Vašington usporio Filadelfiju

June 1, 2021, 6:57 am

Juta, najbolja ekipa Zapada u regularnom delu sezone, pobedila je Memfis sa 120:113 u četvrtoj utakmici serije i povećala prednost na 3:1. Najbolje plasirana ekipa Istoka, Filadelfija, takođe ima prednost od 3:1 protiv Vašingtona, ali je ta prednost posledica poraza od 122:114.

Donovan Mičel je postigao 30 poena, a Džordan Klarkson ga je pratio sa klupe, postigavši 24 poena. Rudi Gober je postigao 13 od sovjih 17 poena u trećoj četvrtini.

najbolja ekipa čitave lige u prvoj delu sezone sada ima prilike da okonča seriju u sredu, kada se u Solt Lejk Sitiju igra peta utakmica.

Pre godina dana u mehuru na Floridi, Juta je takođe imala prednost od 3:1, da bi je proćerdala i naposletku izgubila od Denvera.

Dža Morant je postigao 23 poena i imao je 12 asistencija za Memfis. U pitanju je igrač koji je u prve tri utakmice postigao prosečno 33,7 poena. Dilon Bruks i Džaren Džekson Džunior su dodali po 21 poen.

Memfis je otvorio četvrtu deonicu serijom od 12:2, koristeći činjenicu da je Juta promašila prvih devet šuteva. Na nešto više od pet minuta do kraja, Grizlisi su stigli do zaostatka od 106:104. No, do pobede nisu uspeli da stignu. najmlađi tim plej-ofa dobro je i otvorio utakmicu, ali nikada nije vodio sa više od četiri poena razlike.

Timovi su se smenili u vođstvu 11 puta u prvom delu, a nerešeno je bilo sedam puta.

Vašington je uspeo da izbegne poraz u seriji bez dobijene utakmice. Filadelfija je imala priliku da stigne do prve takve pobede u 36 godina.

Međutim, povreda Embida u prvoj četvrtini poklopila se sa gubitkom vođstva ekipe iz Pensilvanije, što je nedugo potom pretočeno u poraz. Embid je do sada u plej-ofu prosečno postizao više od poena po minutu.

Bredli Bil je postigao 27 poena, dok je Rasel Vestbruk stigao do 12. tripl-dabla u plej-ofu u karijeri (19 poena, 14 asistencija i 21 skok). Ovim se Vestbruk izjednačio sa Džejsonom Kidom, pa sada dele treće mesto na listi igrača sa najviše ovakvih utakmica u istoriji.

Najefikansiji u Filadelfiji bio je Tobajas Haris sa 21 poenom i 13 skokova. Simons je imao 13 poena i 12 skokova.

Peta utakmica na programu je takođe u sredu.

Tokom treće deonice navijač je pokušao da, sa tribina, utrči na teren, u čemu ga je sprečila reakcija obezbeđenja. Ovaj incident je trener Vašingtona Skot Bruks nazvao “sramnim i neprihvatljivim”.