Jovani Mitrović zlato i Titula senorskog prvaka RS

August 5, 2019, 8:47 am
Na Seniorskom prvenstvu Republike Srpske održanom 2. avgusta u Sokolcu atletičari Atletskog kluba “San” iz Prnjavora opet su nastavili niz dobrih rezultata.
Ovaj put osvojili su šest medalja: jednu zlatnu, jednu srebrenu i četiri bronzane.
Zlatnu medalju i Titulu seniorskog prvaka Republike Srpske osvojila je Jovana Mitrović u trci na 3000 m stipl čez, dok je Belma Ćuran u istoj trci zauzela treće mesto i osvojila bronzanu medalju.
Srebrenu medalju je također u trci na 3000 m stipl čez osvojio Miloš Popović.
Bronzane medalje u trkama na 200 m i na 400 m osvojila je Kristina Stojković uz istrčani novi lični rekord na 200 m i time samo potvrdila da je u samom vrhu sprinta u Republici Srpskoj i Bosni i Hercegovini.
Na kraju takmičarskog dana bronzanu medalju je osvojila i ženska seniorska ekipa Atletskog kluba ” San” u sastavu: Belma Ćuran, Jovana Mitrović, Magdalena Katana,  i Kristina Stojković.