Jokić se poigravao sa Čikagom, Bjelica pogađao sa deset metara (VIDEO)

October 13, 2018, 8:35 am

Nikola Jokić je bio jedan od najboljih igrača Denvera u pobjedi nad Čikagom (93:98) u utakmici koja je poslužila kao posljednji test pred start NBA sezone čiji su prvi mečevi na programu u srijedu.

Jokić je za 28 minuta na terenu pomogao da ekipa Nagetsa postigne deset poena više nego što je primila. Ubacio je 15 poena (šut za dva 3/5, trojke 3/4), imao je sedam skokova, pet asistencija, dvije “krađe”, jednu blokadu i pet izgubljenih lopti.

Efikasniji od srpskog centra u ekipi Denvera bili su samo Heris (18) i Marej (17), a kod Čikagae rezervista Parker (19).

Drugi srpski košarkaš Nemanja Bjelica je odlično iskoristio ukazanu šansu u meču u kome je sa Sakramentom gostovao Portlandu.

Bjelica je za 17 minuta na terenu ubacio 10 poena, šutirajući 2/4 za dva, a 2/3 za tri. Imao je i devet skokova, te jednu osvojenu loptu u porazu od 118:115. Na toj utakmici srpski reprezentativac je jednu od dalekometnih trojki postigao sa skoro deset metara: